| 5dfsd3612 a întrebat:

Visele devin realitate?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Depinde de vis si depinde cat de mult iti dai silinta sa devina realitate

| mgtow a răspuns (pentru Dana211):

Si tu il stii, e bine.

| Dana211 a răspuns (pentru mgtow):

happy

23 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

De regula nu.

| DarQueen a răspuns:

Dacă depui efortul necesar, de ce nu?

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

Inseamna ca stii secretul legii atractiei.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Congrats, m-ai ghicit happy

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

De cate ori ti-a dat roade? Si mie imi merge destul de bine de cand l-am pus in aplicare.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Pot să spun că zâmbesc ceva mai mult decât până acum. happy

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

E incredibil omule, traim din propriile noastre ganduri si nu ne bazam pe realitate iar gandurile devin realitate, asta se considera viata traita pe urma unor fantezii mintale, tare.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Întradevăr, dar îți dai seama cum ar fi dacă toți ar proceda la fel?

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

Ar fi fain si nu ar mai exista rautate pe pamant, unii nu vor sa inteleaga acest mister nici sa-l incerce dar ei au de pierdut nu noi.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Ă, aici, te contrazic happy Nu ar fi răutate? Ar fi prea multă. Gândește-te la cât de invidios ar fi X pe Y fiindcă a obținut un job de vis, ca să zic așa, sau Y pe Z fiindcă a reușit să își pornească o afacere de milioane și el nu poate.
Ce spui de asta?

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

Nu isi face efectul daca are scopuri rele, doar pentru binele lui da roade chiar daca s-ar gandi la rau atrage el nu provoaca altcuiva acea stare sau eveniment neplacut, de exemplu eu vreau sa cazi jos si tu esti foarte fericit nu are cum sa ti se intample asa ceva.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Păi da, dar oricum X ar fi invidios pe Y fiindcă acesta din urmăe mai bun și reușește pe toate planurile, la asta mă refeream.

| mgtow a răspuns (pentru DarQueen):

Si X poate sa faca ca sa-i fie mai bine iar Y ramane multumit de viata lui stiind ca-i merge bine iar daca nu e intreg la capatana se pune invidios.

| DarQueen a răspuns (pentru mgtow):

Din păcate se înmulțesc cei fără minte și asta e trist.

| vladmR a răspuns:

Niciodata. Doar ai impresia ca devin realitate pentru ca te gandesti cum sa le faci realitate

| 5dfsd3612 explică:

Eu nu ma refer la ceva supranatural! Daca crezi in visul(dorinta) tau si esti sigur in el adica tot ce ti-ai fi putut dori vriodta, poate sa devina realitate?

| DyaNna249 a răspuns:

Cunosc o persoana care ce viseaza noaptea face ziua laughing daca viseaza ca trebuie sa mute mobila din casa o muta laughing uneori e amuzantlaughing) uite. cunosc o fata care a visat ca ii vine menstruatia si i-a venit. > depinde de soarta. Trebuie sa stii semnele viselor. de exemplu daca visezi un sarpe inseamna ca ai un dusman care iti va face rau. trebuie sa stii semnele. eu nu le stiu asa bine. le stiu cat de cat de la bunica. dar tu, daca vrei sa le afli da un sarch pe google o sa vezi ca iti va fi de folos! BYE BYE :*

| WhatMeanLove a răspuns:

Cand te gandesti intr-una la ceva, si vrei sa se intample*actioneaza subconstientul* si pur si simplu visezi.Cand ai un vis si visul ala ne arata o intamplare care nu s-a intamplat inca-poate e un semn--poate e doar un vis-poate e viitorul-poate nici nu ti-l vei aduce aminte de dimineata!

| BogdanS a răspuns:

De ce? Ai visat ca pui o intrebare pe TPU.

| 5dfsd3612 explică (pentru BogdanS):

Aha am visat asta big grin LOL

| florinake_9920 a răspuns:

Uneori da uneori nu depinde ce vis aiwinking