| Perseverance a întrebat:

Cum a-ti caracteriza ATRACTIVITATEA d.p.d.v stiintific?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind nu stim inca de ce ne atrage cei frumos, persoanele frumoase nu sunt mai inteligente, sanatoase, mature, stim ca ne place fetele asimetrice de pe timpul greciei antice de ce nu stim, fetele cu sani mari nu dau lapte mai mult, plus ca nu are sens de ce ne atrrage fetele cu sani mari, fundul poate o recliva din trecut, eu personal consider atractivitatea o unelta importanta in evolutia umana

| Perseverance explică (pentru RAY):

Cum ai explica d.p.d.v comportamental? O persoana nu te atrage doar prin fizicul ei, ci si prin comportament.

PS: explica si mie te rog faza cu fetele asimetrice ca nu inteleg.Merci

| RAY a răspuns (pentru Perseverance):

Https://www.google.ro/......ps?/search

sigur si fizicul nu conteaza si sufletul, eu vorbeam sincer n-am timp de ipocrizie ma simt bine

| Perseverance explică (pentru RAY):

Un om nu trebuie sa se prefaca pentru a fii atractiv.

| suffarstar a răspuns:

Realitatea este nicicum. Lucrurile sunt atractive din perspectiva noastră, deci neștiințific. De exemplu mie mi se pare o femeie foarte atractivă, pe când unui tigru i se pare foarte delicioasă și suculentă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana te atrage si ca aspect si in ceea ce priveste modul in care gandeste..Ca aspect e ceva hormonal in mare parte dar totusi nici sa fii cu o urata notorie deja nu mai tine nici de hormoni. Tine de greata laughing Acum spiritual o persoana daca poate sa te inteleaga sa gandeasca intr-un mod apropiat cu tine clar ca te face sa te simti bine si te atrage. Mai conteaza si felul in care se comporta. Daca e o nesimtita, tata automat te face sa iti fie sila de ea. Asa percepe mintea noastra niste lucruri. Niste lucruri sunt percepute intr-un fel in care te calca pe nervi si in altul in care te face sa te simti calm, deschis etc. Nu am spus intr-un mod prea stiintific dar asa gandesc eu.

| Exaizo a răspuns:

Paii. Dupa cum bănuiesc ca stii, toti oamenii au diferite nevoi. Unii au nevoia de droguri, altii de tigari, etc. Dar este o nevoie pe care o are aproape toata lumea. Nevoia de comunicare. Iar in momentul in care discuti cu cineva, si te intelegi bine cu el, gasiti subiecte de discutie, te atrage. Ori asta, ori este vorba despre hormoni

| Perseverance explică (pentru Exaizo):

Ma refer la,, lucrul'' sau,, lucrurile'' care creeaza Atractivitatea intr-o persoana, nu in plan fizic(frumusetea) ci spiritual.

| RAY a răspuns (pentru Perseverance):

Ce legatura are stiinta cu spiritele?

| Perseverance explică (pentru RAY):

Spiritual,interior,comportamental..etc

| Exaizo a răspuns:

„Lucrul/urile" care creeaza ATRACTIVITATEA sunt simturile noastre. Si anume vazul, auzul, simtul, etc, care transmit anumite informatii creierului, care ne ofera sentimente, iar asa se creeaza Atractivitatea.