| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot recastiga increderea celor pe care i-am dezamagit?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pa pa, trebuie sa fie naivi sa mai aiba incredere in tine, vei face la fel pentru ca asta ti-e natura si de ce cred asta? Aveai o circumstanta daca spuneai; L-am/am dezamagit/o, insa "i-am dezamagit"...

NOname
| NOname a răspuns:

Cu grijă şi multă voinţa şi răbdare.
Dar şi aşa, s-o recastigi de tot e aproape imposibil. Mereu va exista măcar o mică urmă de îndoială, de neîncredere.

| EmaS a răspuns:

Trebuie sa recunosti ca ai gresit.Trebuie sa le spui ca iti pare rau, si sa le demonstrezi ca intr-adevar te-ai schimbat.Si sa incerci sa nu mai repeti greseala, pentru ca tot ce zidesti, se va ruina.

| harciog a răspuns:

Lasindu-i sa te caute.

| Flav a răspuns:

Increderea intr-o persoana se pierde o singura data.

| DianaScorpio a răspuns:

Recunoscand ca ai gresit, cerand iertare, luptandu-te sa redevii in ochii lor ceea ce ai fost, si sa ai multa, multa rabdare.
Si sa castigi pentru prima oara increderea cuiva dureaza mult, sa o recastigi, dureaza si mai mult.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu mai depinde de tine decat in masura in care le arati ca a fost o exceptie. Increderea, ca si dragostea sau poate chiar respectul, nu ti se cuvin neaparat, si daca nu le apreciezi atunci cand le primesti, le poti pierde definitiv. E la alegerea lor, nu poti cere, pacali, negocia...

| NickiMinaj a răspuns:

Spunandu-le ce vor sa auda : ca iti pare rau si apoi demonstrand asta. desigur, departe de mine gandul ca si meriti happy

| blondissima a răspuns:

Increderea este ca o foaie de hartie, dupa ce o mototolesti oricat ai incerca nu se mai poate indrepta decat aparent.

| TahionN a răspuns:

Manipuleaza-i.

| PetreConstanta a răspuns:

Prin faptele tale Faptele raman vorba zboara Demonstreaza ca te-ai schimbat in bine Dar sa stii ca-ti trebuie rabdare pentru ca va cam dura

| haifisch a răspuns:

O castigi demonstrand ca esti o persoana de incredere, chiar daca ai gresit. Si o castigi in timp, aratand in fiecare zi ca ai caracter. Daca incerci sa recastigi increderea cuiva aducandu-i argumente, mai mult o pierzi. Nu incerca sa fortezi nota. Nu face lucruri pe care nu le-ai face de obicei doar ca sa demonstrezi ceva cuiva. Ai nevoie de rabdare.

| Razvan_8794 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar increderea odata pierduta nu se mai poate recastiga niciodata.

| FetitaDeMenta a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

| Cosminna15 a răspuns:

Increderea ca si altele, cum ar fi respectul saudragostea, le poti pierde la fel de simplu precum le-ai castigat. Nu vreau sa te demoralizez cu ce spun, dar primul pas in a recastiga increderea cuiva este sa capeti sau sa iti recapeti tu increderea in tine. Asta e cheia succesului si mai ales cheia catre relatii, de orice tip, reusite. Te pup