| andreea_7730 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a imi recastiga increderea?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Depinde. increderea in tine... uita-te in oglinda si repeta-ti in fiecare zi : eu pot pentru ca sunt un om deosebit, in altii... nu cred ca e bine sa fi prea credula ca sa nu te ia nimeni de fraiera.

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Spune STOP timiditatii (pana aici i-a fostwinking ). vorbeste cat mai tare posibil (astfel nu se va observa atat de mult timiditatea)...ai nevoie de cel mai scump medicament :VOINTA happy si o sa reusesti!

| mikiscence a răspuns:

Increderea in cine? in tine sau in altii? In altii... e mai bine sa ramai rezervatahappy

| yadora a răspuns:

Daca ti-ai pierdut increderea in tine, nu dispera...asta se intampla multor oameni. Incearca sa-ti ridici singura moralul si revizuieste-ti la "rece" atitudinea si vezi unde ai gresit. Daca esti realista si te autoevaluezi, ai sa gasesti numai ganduri bune pentru tine si atunci iti vei da seama ca nu esti orisicine. ESTI TU!

| 38499388seby29 a răspuns:

Draga andrea, daca cu adevarat ti-ai pierdut increderea in tine, trebuie sa stii un lucru, caci increderea de sine nu se pierede de la sine exita cineva care are grija de asta (sincer)! dar incat tine de tine trebuie sa crezi in cea ce iti voi spune.
:la inceputuri de tot pamantul era pustiu si gol o mare intindere de ape dor il inconjurau, si duhul Domnului plutea pe deasupra apelor intinse.si Dumezeu a despartit apele de uscat, iar pe uscat a poruncit sa fie lumina, verdeata, sa fie animale, si asa mai departe.tot pamantul era o splendoare,. apoi Dumnezeu a vazut ca-i mai lipsea ceva si a creat omul dupa chipul si asemanarea Lui (D-zeu). ca sa vezi de data aceasta nu a mai poruncit,, ci si-a folosit mainile lui si la modelat ca si cand ai modela ceva din plastelina, doar ca el modela cu multa dragoste. si ia suflat in nari duh din duhul lui! si totul a fost frumos, omul traia in partasie cu Dumnezeu,. pana a intervenit deavolul care si el pe atunci era un inger cel mai frumos de astfel. dar care vroia sa fie el D-zeu. pe cand omul, adam si cu eva de care sigur ai auzit erau in gradina edenului,. si deavolul sa strecurat la ei, in forma de sarpe si le-a zis sa faca ceva, ce dumnezeu inainte le poruncise sa nu faca.si ei au ascultat de deavol asa ca dumenezeu s-a suparat pe ei si i-a dat afara di gradina lui.au ajuns sa fie fara increde in nimic nu in ei nu in alceva a fost asa mult timp...pana intr-o zi cand si-au cerut iertare de la El. doar ca omenirea a inceput sa traiasca cu tot mai mult pacat dince ince tot mai pirduti in ei insis si rataciti.pana cand Dumnezeu a murit pe o cruce si a inviat, si a suferit toate pacatele noastre ca noi sa fim iertati si regasiti sa ne ofere din nou increderea pe care cel rau ne o furase.asa ca azi el e viu si mai aproape de tine de cat crezi tu,... asa ca nu mai ezita cerei sa te ajute sa-ti castigi increderea napoi in tine! si ai sa vezi rezultate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pe unde ai pierdut-o fata? mergi si-o cauta ca trebuie sa dai de ea.

| Aneellee a răspuns:

Andreea, incearca sa vezi partea buna din oameni, sa nu crezi ca nu stiuy ce inseamna neincrederea! Stiu ce e aia, si s-0a instalat in mine din cauza loviturilor primite ale sortii, dar totusi mai incerc a vedea partea buna a lumii. Daca nu incercam sa vedem asa ceva ne pierdem in prapastiile cele mai adanci si nu vom mai putea iesi, de aia iti spun incearca sa ai o mare incredere in tine si doar in tine atata timp cat tu ai recapatat-o pe a ta devii un om foarte puternic si vei putea trece peste multe alte probleme, apoi vei vedea ca ceilalti iti va vedea puterea ta interioara si reciproc vei capata incredere in tot si in toate.
Ti-a dat raspuns o persoana care nu i-a fost usor a trece prin viata, durerea a lovit-o necontenit dar nu e nimic deoarece ea are putere a merge mai departe si a ajuta pe toti cei care au nevoie de ea!
Iti urez succes pe drumul vietii tale si nu uita sa devii puternica si atunci increderea reinvie.