| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ti se pare viata? Ce este viata?
(care e filosofia ta?)

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Atunci când te naşti, nu eşti un copac, ci o sămânţă. Trebuie să creşti, trebuie să ajungi la o înflorire, iar această înflorire va fi mulţumirea ta, împlinirea ta. Această înflorire nu are nimic de-a face nici cu puterea, nici cu banii, nici cu politica. Nu are legatură decât cu tine, cu evoluţia ta personală.
In definitiv nu anii din viata ta sunt cei care conteaza ci viata din anii tai.

5 răspunsuri:
| emma_8868 a răspuns:

Frumoasa, dificila, ciudata, uneori ca fiind existenta, alteori ca fiind in joc doar niste atomi...O definitie clara nu am, deoarece viata este o problema filosofica. Filisofia mea se schimba pe masura ce citesc, ce traiesc.

| Dariusuu a răspuns:

În viaţă trebuie să-ţi asumi nişte riscuri că trăieşti doar o dată, dacă nu, s-ar putea să nu trăieşti nici măcar o dată.

| 6684464 a răspuns:

Sinteză a proceselor biologice, fizice, chimice, mecanice care caracterizează organismele; faptul de a fi viu; stare a ceea ce este viu.

| Alvyn a răspuns (pentru 6684464):

Singurul răspuns pertinent de până acum. Amin brother!

| KillaNoFilla a răspuns:

Pentru mine unu,viata e ca un test,un loc unde dobandesti cunostite trecand prin experiente,prin momente triste, fericite, usoare, grele, ase e si normal.Si cu siguranta eu unul cred in viata dupa moarte(am vazut destule dovezi ce afirma aceasta din surse ce nu au nici o legatura cu programele religioase).