| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se pare opera, ideile sau filosofia spirituala lui Echkart Tolle?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns:

Tipul a luat-o rău pe arătură dacă a ajuns să nu găsească deosebiri esențiale între om și Dumnezeu. Plus că se inspiră dintr-un amestec de „teachings from Zen Buddhism, Sufism, Hinduism and the Bible".

Mă aștept că e popular și lăudat, dar nu e genul de persoană a cărei muncă să mă intereseze deosebit. Sfatul meu: nu-ți pierde timpul, du-te direct la sursă - nu mânca ce a mestecat altul.