| mentholinks a întrebat:

"Daca ma iubesti, iubeste-ma pentru nimic; altfel, uita-ma." Pareri?

4 răspunsuri:
| shhhs a răspuns:

Nu mi se pare corecta dragostea neconditionata, aia nici nu poate fi numita iubire(de exemplu iubirea tatalui pentru fiul care nu a facut nimic pentru el niciodata), desigur exista si exceptii.

| Mădă0611 a răspuns:

Da, e o vorba, iubire e atunci cand nu stii de ce iubesti, daca poti sa explici sentimentul, nu e iubire, e amagire.
frumusete --> atractie
inteligenta --> respect
bogatie --> interes

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ar putea fi inteles ca :,,-Daca nu ma poti iubi dezinteresat, doar pentru ceea ce sunt si nu pentru ce ai vrea tu sa fiu, mai bine lasa-ma in pace...,,