| NihiI a întrebat:

"Dacă puterea înseamnă dreptate, atunci lipsa de putere este o crimă?"
"Cei care au voie să ucidă sunt aceia care sunt pregătiţi să fie ucişi!"

Păreri?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cam asa este cica"ca sa porti o arma letala trebuie sa stii sa lupti dar pentru asta trebuie sa fii pregatit sa mori"

| Inferno a răspuns:

Primul pleaca de la o premisa falsa. Puterea nu inseamna dreptate, pentru ca dreptatea nu exista. Chiar daca admitem ca puterea inseamna dreptate, atunci lipsa dreptatii cu siguranta nu este o crima.
Pe al doilea il stiu, are dreptate.

| WhatheWow a răspuns:

Asa cum ti-a spus si Inferno, Puterea nu inseamna Dreptate; nu stiu de unde a-i scos-o!

| NihiI explică (pentru WhatheWow):

Ambele sunt dintr-un serial.

| WhatheWow a răspuns (pentru NihiI):

Ar trebui sa fie dintr-un serial cu supereroi!

| NihiI explică (pentru WhatheWow):

Eh,nu chiar dar in poveste sunt implicate si elemente supranaturale.

| 1Mihai1 a răspuns:

Deci, mulţi ucigaşi nu sunt pregătiţi să fie ucişi.

| DimLight a răspuns:

Prima parte poate fi considerata corecta sub o anumita forma: ai putere ai dreptate dar nu neaparat si invers insa nu are nicio legatura cu a fi crima lipsa puterii sau dreptatii.

la a doua poate fi considerat corect daca cel ce se pregateste sa faca ceva se asteapta sa i se plateasca cu aceeasi moneda