| Asdfasdefta a întrebat:

Daca tot vorbim despre Dumnezei si despre religii, ce credeti despre Wicca? Credeti in acele ritualuri? Sau credeti ca au efect vrajile?

13 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Ai folosit cuvantul ''dumnezei'' vezi Exod 20:4-6.
Tot in biblie citeste unde este locul orcarei forme de vrajitorie,fie ea buna,rea,alba,neagra, galbena etc, Apocalipsa 21:8.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Borgir: Dar nu prin ritualurile și incantațile lu` pește prăjit reușești asta, ci prin utilizarea dentritelor.
@CinevaAltcineva: Dacă vrei îți spun eu niște vrăjitorii și alte alea, le-am mai spus și altor dudui de pe aici.

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,au efect doar la creduliwinking

| DorelSudoru a răspuns:

Wicca n-am auzit decat in filemelaughingia da-mi cateva ritualui sa incerc cate ceva.

| Skylar a răspuns:

Iti spun doar sa nu mai irosesti timpu,pentru ca asa am facut si eu,am cautat in bibliotec carti uitate, am cautat in multe locuri orice duce la ceva credibil, doar ca nu exista vraji/vrajitoare ci doar vrajeala

| Skylar a răspuns:

@wales bai n-auzi la el, mai bine in infern decat intr-o gradina plictisitoare pentru vesnicie

| Borgir a răspuns:

Wicca se trage din shamanism si shamanismul a fost cu mult inainte ca religiile contemporane sa il poate defini pe Dumnezeu asa cum este el vazut astazi. Spre deosebire de unele religii, Wicca nu vede divinitatile ca entitati distincte ba din contra reatorii sunt in noi si in tot ce ne inconjoara.Cat despre ritualurile wicca se coonsidera ca atingand anumite stari spirituale putem comunica si unii cu divinitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| GyeBaek a răspuns:

Credinta wicca e o credinta in care ritualurile in fluenta viata de zi cu zi.Dar orice vraja se plati, singura energie din wicca este energia negativa si anume cea a diavolului.

| ShadowAngel a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.eu practic doar yoga...desi nu cred in d-zeu vostru!

| silviu_5499 a răspuns:

Eu practic feng shui si nu cred ca fac nicio vraja

| Catafu a răspuns:

Eu sincer nu cred in nicio vraja.

| marwitch a răspuns:

Au effect. Dar ai grrija si nu te juca cu ele, sunt forte puternice. Icepe studiul doar daca esti sigur ca poti sa faci asta.