| Rooooooooooxi a întrebat:

Daca vi s-ar oferi o cariera de succes, nu neaparat in showbiz, dar riscati sa pierdeti sansa alcatuirii unei famili cu persoana iubita, ce ati alege?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Familia. Te poți realiza oricum, dar eu consider că familia este cea care își oferă forța, puterea și moțivația pentru a promova.
O seară frumoasă!

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există job sau carieră care să nu-ţi lase posibilitatea să-ţi întreţii o relaţie cu persoana iubită. Oricum ai da-o, dacă chiar vrei, le poţi avea pe amândouă.
Atenţie însă! Eu mă refer aici doar la relaţie cu persoana iubită şi nu la turnat plozi şi familie extinsă. Partea aia nu aşa alege-o nici dacă aş avea de ales între moarte şi familie!

| Angel0 a răspuns:

O sa regreti oricum, indiferent de varianta aleasa. Familia este mult mai importanta decat o cariera de "succes".

| Angel0 a răspuns:

@kongeriket
Multam fain pentru stupid. Observ ca ii dai cu sutele.De ce esti frustrat asa tare? Relaxeaza-te omule.Nimeni nu are ceva personal cu tine.

| MMihai a răspuns:

Nu fii proastă! Alege o cariera de succes! Că având o carieră de succes poți avea și o familie!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

As alege familia.
Chiar daca as primi foarte multi bani, nu mi-ar aduce fericire deoarece nu am persoana iubita langa mine.

| Dunnamite a răspuns:

@larix. asa e! indiferent de alegere mai tarziu apare regretul alegerii!

| StillAlive a răspuns:

Cu siguranta as alege alcatuirea unei familii. Ce sa fac cu o cariera de succes daca nu pot impartasi bucuria acesteia cu persoana iubita?

| ELLSSA a răspuns:

In momentul de fata am ales persoana iubita:X

| Anet a răspuns:

"Omul fericit este acela care stăpâneşte şi munca, şi dragostea."
Sigmund Freud

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Familie sau job? thinking
Complicata treaba :d
nu e posibil sa accepti job-ul iar apoi pe parcursul timplului sa iti faci si o fam?big grin

bine daca chiar nu e alta cale... eu una as alege job-ul :d
dc? gandeste`te putin. o fam inseamna si un copil iar un copil are nevoie de conditii, care fara un job bun nu ai cum sa i le oferi in zilele noastre...

| amc a răspuns:

Mai bine fericita cu familia, preteni decat o cariera.Un loc de munca poti gasi unde vrei, dar familia nu.

| vlad_4846 a răspuns:

Nu crezi ca suntem satui de adelina pestritu,sanziana buruiana,columbeanca, zavoranca, etc...

| 00Didi00 a răspuns:

Familia.Sa formezi o familie cu persoana iubita este cel mai important.Acesta este sfatul meu.

| Anonim134 a răspuns:

Sincer? as alege alcatuirea unei familii cu persoana iubita
De ce?:-s
Pai pentru. ca odata`n viata vei gasi o persoana pe care sa o iubesti cu adevarat. Iar atat timp cat ai o familie cu persoana iubita, restul nu mai conteaza, nici cariera nici bani!
Stau si ma uit la vedetele noastre de prin Ro.
Pun pe planul 1 cariera. Iar familia pe planul 2. Nule inteleg deloc... Or vrea sa faca un copil dupa ce o sa`si puna ''cariera'' la punct... dar or sa fie prea batrane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oricat de ciudat ar suna as alege persoana iubita... oricat de multi bani iti pot fi oferiti daca esti destept poti sa ajungi suswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cariera happy, pentru mine dragostea e ceva infimwinking, iar alcaturiea unei famili nu e cine stie ce oh go on asta poti s-o faci si mai incolowinking.

| paulp a răspuns:

Asculta pe Mihaidavidoglu1954!

| Mihai5656 a răspuns:

Cariera.