| anonim_4396 a întrebat:

"Dacă vrei să fii prieten cu leii, atunci pregătește-te să le suporți trufia".

Cum interpretați acest citat?

Răspuns Câştigător
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Simplu : daca vrei sa fi prieten cu liderii, fi dispus sa accepti mandria si orgoliul lor si totodata sa stii ca actiunile tale de intervenire cand exista o problema trebuie sa le pui pe locul al-2lea pana cand ti se cere.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica,daca esti prieten cu sefu, aia nu inseamna ca de acum gata nu-i mai esti subaltern laughing cam ceva genul asta se traduce.

Răspuns utilizator avertizat