| Marioara_5353 a întrebat:

Dar voi atei de ce nu credeti in Dumnezeu Atotputernicul? Paganilor!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Ateismul implică lipsa unei religii, nu e o religie în sine. Ateul nu zice „nu există Dumnezeu" ci „nu sunt dovezi care să indice prezența lui". Păgânismul înseamnă închinarea la zei în raport cu creștinismul ori am explicat că ateismul nu e o religie.
Mă uit pe întrebările tale și mă mir cum de nu ai murit lovindu-te de stâlpi pe stradă până acum. Asta dacă nu ești vreun troll. Oricum... că faci asta intenționat sau nu tot indicație de boală psihica e doar că e privită din unghiuri diferite.

20 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cine iti da tie dreptul sa judeci pe altii? Singurul care are dreptul sa ne judece pe toti, este Dumnezeu.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dar du-te tu naibii la biserică şi roagă-te pentru toţi păgânii din ţara asta. Credincioaso!

| Flav a răspuns:

Eu cred doar in Chuck Norris!

| MMihai a răspuns:

Și ateismul autentic, poate să fie înțeles ca fiind o religie cu Panteon Divinic vid și Panteon Malefic Vid.// Păgân are multiple înțelesuri. (1) Ființă care se roagă la pietre, copaci etc. (2) Ființă de altă religie decât religia ta. Etc /// Există multiple forme de ateism. Ele merg de la negarea unei divinități de ordin suprem = ( Dumnezeu,= Dominus Deus = Stăpânul /șeful zeilor. ) până la a afirma că nu au avut ocazia să îl cunoască personal pe Dumnezeu, sau că nu i s-au pus la dispoziție dovezi concludente că există Dumnezeu, etc. /// Numai prostii / proastele, dau dovadă de intoleranță religioasă.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Intrebarile tale sunt (extra)ordinare! Abia astept sa postezi pe urmatoarea...

| georgesur a răspuns:

@Marioaro,am mari indoieli ca esti o credincioasa! Poti fi un "bufon" de p'acilea, care vrei sa "dovedesti" cam cit de prosti,inculti, fanatici sunt toti credinciosii, sau chiar poti fi o fanatica religioasa care ne someaza sa ne pocaim ACUM (altfel "e grele"). Avem aici(pe site) alti fanatici "materialisti", care ii injura birjereste pe toti ai care nu le dau dreptate lor(astia cu ce s-or deosebi de fanaticii religiosi? ...prin prefixul "anti"? ). Vrea cineva reintoarcerea asa rapida(dupa 20 de ani) a "inchizitiei" ateilor?
P.S.-Intoleranta, trufia, tuturor FANATICILOR (atei sau religiosi)este un parametru destul de exact de masurare a PROSTIEI in lume!
-Excroci care au scos bani din credulitatea/ignoranta altora au fost mereu, e ceva nou sub soare?

| Necrophagist a răspuns:

Si cand in precedenta intrebare spunea ca atat a avut de spus...

| Kosuchin a răspuns:

Aoleu, aoleu, nu iarasi tu Dx... Ce, nu ti-e bine?
Ai facut cumva cancer la plamani pentru ca n-am zis "Tatal Nostru" inainte de culcare?
Stii ce, cred ca esti un mascarici care se amuza din spatele pc-ului >_>.

| Malphas a răspuns:

Ca să se mire...

| DakotaRoyse a răspuns:

Păgân e una, ateu e alta. Jeez.
De ce? Poa' de aia că nu toţi se lasă duşi de nas de o carte care nu are origini exacte oricum şi a fost modificată după bunul plac al Bisericii, care-i un sistem la fel de corupt ca guvernu' nostru.

| AlexSM86 a răspuns:

Da mai terminati ma cu prostiile astea ca nu dau doi bani pe credintele voastre. Important e ce faci, in special atunci cand faci din suflet. Are 0 valoare ala care face o fapta buna doar ca sa ajunga in Rai, la fel ca si credinta pe care o are. Lumea asta nu e mai buna datorita alora care cred in Dumnezeu, ci datorita alora carora le pasa si de altii, nu numai de ei insisi! Yo cred in Dumnezeu, da mi se rupe de Raiu Lui. Daca fac ceva bun, fac pentru ca asta simt. Nu neg ca religia mea nu m-a ajutat si nu m-a indrumat in viata, da nu religia ma defineste! ...asa ca nu mai judeca dupa religie!

Răspuns utilizator avertizat
| Ghost_1336 a răspuns:

Total de acord cu cel cu nume rusesc!

| metallica666 a răspuns:

Si ...si, unde'i dumnezeul tau din 21.05.11? l-am asteptat cu mare disperare...dar n-a venit, ce pacat! poate la anul' big grin big grin big grin

| Iiiiioana a răspuns:

Hai mai, ne lasi? dupa cum ai vazut sunt mai multi care de :" cerata " pentru intrebarea asta big grin
adica cine a zis ca nu crede in Dumnezeu? si daca nu crede, e treaba lui, rau face! dar nu ai TU dreptul sa judeci pe cineva doar pentru ca esti credincioasa si te rogi mereu si respecti tot ce tine de Dumnezeu. E adevarat ca incerc si eu pe cat de mult sa ma rog, si cele de-ale bisericii.
vezi-ti fato de treaba si lasa-ne in pace cu intrebarile tale stupide! tu folosesti site-ul ca sa ne faci necredinciosi, pagani, nesimtiti! da' tu cum esti? esti SUFOCANTA!
taci din taste oadata!

| Altair92 a răspuns:

Religia tine de multe ori si de mediul in care au trait acei oameni. Este evident ca un om care se naste intr-o familie de crestini, va fi si el crestin, si un om care se naste intr-o familie de atei, nu va crede in Dumnezeu. Dar desi ei nu cred, Dumnezeu le trimite de multe ori semne pentru a le aduce la cunostinta Adevarul. Ei nu se afla intr-o relatie cu Dumnezeu, asa ca pot pur si simplu sa-l nege. Ca si cum as participa eu acum la postul de presedinte al tarii, si as promite marea cu sarea...m-ai crede? sigur ca nu. Dar daca un membru din familia ta ar promite acele lucruri, este mai mult decat probabil ca il vei crede, intrucat il cunosti, ai o anumita relatie cu el. De multe ori ateii cer dovezi pentru existenta lui Dumnezeu, dar nu isi dau seama ca in fiecare zi in care se trezesc de dimineata, este o minune intrucat Atotputernicul le mai ingaduie timp pentru pocainta, si pentru indreptarea spre drumul cel bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja esti penibil, la ora asta imi imaginez un nolifer ce pune intrebari trase la indigo si chicoteste la aceleasi raspunsuri primite.
Mai e si alt scenariu in care eu imi cer scuze, pentru ca cei cu dezabilitati psihice nu trebuie jigniti, dar tot pe prima varianta merg.
Sunt o gramada care pun intrebari "amuzante"(hai ca nu am jignit pe nimeni) asa ca tu esti in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

penticostalistooooooooo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata tu esti normala? imi bag ceva in religie si in toti credinciosii

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Pai cum sa mai cred fa Marie in Dumnezeu' asta al tau daca tu crezi si uite ce ai ajuns! AVE SATAN!