| KillersBlood a întrebat:

E adevarat ca cei care spun ca viseaza un loc sau o persoana pe care nu au mai vazut-o mint?
Eu nu tin minte ce visez, dar am inteles ca nu e adevarat sa visezi ceva ce nu ai mai vazut in viata reala.

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Daca visezi Zombii dintr-un film cu zombi pe care l-ai vazut alergandu-te pe o strada din viata reala pe care te plimbi tu zilnic, se spune ca ai visat ceva nou, circumstanta este noua.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu mint, doar ca nu stiu ce sunt visele, si deci nu stiu ca tot ce vad e in mintea lor desi nu isi amintesc sa fi vazut acel ceva in realitate. De exemplu tu imi citesti raspunsul si undeva in stanga sunt niste reclame la care nu esti atent, la un moment dat apare un om, subconstientul ii face o poza si o pastreaza, dar tu nu ai vazut acel om.

| BiuL a răspuns:

Nu mint, eu rar visez cu persoane cunoscute de obicei visez oameni si locuri necunoscute. Am vazut la tv ca de fapt oamenii care ii vedem noi in vis sunt creati de creierul nostru din elementele oamenilor pe care chiar ii cunoastem, de exemplu tu te intalnesti in vis cu un tip necunoscut, de fapt el are nasul tatalui tau, ochii vecinului, silueta colegului de banca si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa stii, multi mint dar daca nu ti se intampla tie, asta nu inseamna ca nu exista.

| Hevnoraak a răspuns (pentru anonim_4396):

Did i just see a turian?

Iar pentru op eu am visat o fată ce era bolnavă de cancer şi era pe moarte nu am văzut-o niciodată în viaţa reală şi nimic din vis nu mi se părea cunoscut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Yes, one of a cand;) and you are a Quarian, or what?
http://www.youtube.com/watch?v=LweFeWoRoOA

| Hevnoraak a răspuns (pentru anonim_4396):

Un fan înfocat Mass Effect sunt impresionat nici nu credeam că sunt în România.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hevnoraak):

De asta nici nu ti-am ignorat raspunsul, nici nu m-am gandit ca o sa dau de cineva de genul pe aici, cel putin nu aici. I have just joined the club tongue e singura franciza care m-a impresionat si sunt un om greu de impresionat. Nu credeam ca niste jocuri ma pot impresiona.

| Hevnoraak a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis înainte de a juca seria toată cap coadă de vreo prea multe ori...
Că nici un joc nu mă poate afecta emoţional.Nu o să uit niciodată fiori când vedeai the battle of the citadel în primul joc.
Sau adrenalina când distrugeai proto-reaperul din Me2
Şi bineînţeles lacrimile de la sfărşit de Mass Effect 3.
O franciză care merită respectul tuturor playerilor şi nu numai.
Păcat că nu se ştie dacă Sheaperd a scăpat sau a murit...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Daca vei cauta mai mult, am vazut intr-un singur clip in care Shepard respira. Era femshep. Nu o arata la fata, dar toata arsa si inhaleaza aer deodata de parca a iesit la suprafata apei. Cauta "shepard survived". Nu stiu mai exact ce era, am vazut o singura data. Si daca a supravietuit sau nu pana la urma, in a patra parte au spus ca nu va mai fi Shepard, si-a indeplinit misiunea. In prima parte, aproape imi venea sa plang la sfarsit, la a doua, m-am ales cu bad ending si mi-au dat lacrimile, la a treia parte plangeam de zici ca mi-a murit cainele cu care am crescut. Am plans putin si la Metro Last Light, tot bad ending am avut. Dar Mass Effect iti poate schimba si mentalitatea. Mai trebuie sa le joc iar inclusiv DLC-urile, cand am mai mult timp liber. Vreau sa fac un link intre Ashley Williams si FemShepard Daca vei fi pe Bioware, eu sunt Apocalybra, trebuie sa mi se stearga contul aici, astazi, sper.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Nu. Ei pur si simplu nu cunosc procesul.

Orice creezi in minte este format din ce ai tu stocat in memoria de lunga durata.

Ca nu constientizeaza acest lucru, este altceva. Ei pur si simplu spun ce li se pare ca vad.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Poate nu-şi mai amintesc de persoana respectivă.Şi mie mi s-a întămplat să visez persoane străine şi când le văd pe stradă să-mi aduc aminte cine sunt.

| Stefi21 a răspuns:

Cei mai multi mint iar mare parte din ce a ramas au doar o perceptie falsa, fara intentia de a minti.Te las pe tine sa faci calculele happy