| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca te intalnesti cu un goblin pe strada iti merge rau?

5 răspunsuri:
| DBlack a răspuns:

Frate. eu n-am intalnit nici un goblin pe strada pana acum. daca tu vezi goblini, inseamna ca trebuie sa te duci la un psihiatru. laughing).

| deeutzy a răspuns:

Ce-s aia goblini? laughing

| fulgerul a răspuns:

Gresit! Ti se face rau. Goblinul este papusa aia din carpe cu chipul tau, iar cand iti mai infige un ac in cap, tu mai pui o intrebare pe TPU si noua ni se face rau.

| Jackson_Diana_1990 a răspuns (pentru fulgerul):

De fapt, acea papusa despre care zici, nu este goblin! Papusa din carpe se numeste "Samka" si este folosita de cei ce se ocupa cu magia neagra, mai exact "voodoo". Goblinul este o creatura de dimensiunile unui pitic sau o fantoma care nu e asociata nici cu binele, nici cu raul, ci doar se aliaza cu una dintre parti doar pentru interese proprii, conform folclorului european. O seara faina!

| fanporsche a răspuns:

Exista goblini?