| ღSkUmPyCuTzZzAღ a întrebat:

Exista fantome sau spirite? uni oameni spunca exista alti spun ca nu! vreau raspunsuri convingatoare sau intamplari. dau funda la cel mai convingator sa la cel mai infricosator

Răspuns Câştigător
| i44na a răspuns:

Buna. eu intr-un fel ciudat cred in asa ceva.
motivul?
pai acum un an eram eu si mama mea acasa.
eu eram in camera mea(singura)cu usa inchisa si am bagat un cd in laptop apoi am mers pana la priza sa-l pun la incarcat.
cand m-am intors am vrut sa deschid cd-ul dar mi-a dat eroare. m-am gandit ca poate l-am bagat invers asa ca am deschis sa vad daca asa e si cd-ul nu mai era.
poate nu-i cea mai infricosatoare poveste dar doar chestia asta mi s-a intamplat.
dar tie ti s-a intamplat vreo chestie din asta ciudata?happy

15 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Existenta unui spirit/suflet (separat de corpul fizic) este recunoscuta atat de crestinism, budism sau chiar ocultism. Nu vreau eu sa inventez acum intamplari sa-ti fac tie pe plac, dar, daca te vei informa din diverse surse, ai sa vezi ca ce am scris mai sus e real.

| NoChanceForUs a răspuns:

Duduie,daca vrei chestii infricosatoare uita-te la filme de groaza, si da funde acolo cate vrei, le lipesti pe monitor daca iti pofteste sufletelul.

| NoChanceForUs a răspuns:

@adrianaaa98m : Poate ca era o fantoma cleptomana sau nu-i placea tehnologia!

| NoChanceForUs a răspuns:

Fantomele teoretic exista,o probabilitate ar fi ca sunt forme de energie din universuri paralele(nu-s basme, einstein a fost primul care ne-a povestit cum e cu universurile astea).Dar nu-ti mai spun nimic, ca vad ca dai stupizi.

| DorelSudoru a răspuns:

E o chestie destul de ciudata. Oameni daca ii intrebi de fantome iti zic ca nu exista dar totusi substin ca exista spirite care ies din corp dupa moarte...eu nu iti zic nimic decat sa te documentezi daca te pasioneaza si sa o cauti cu lumanarea...asa vei vedea sigur daca exista sau nu

| WR104 a răspuns:

Foarte tare faza cu cd laughing
Mai vreau.
paulyscumpy, daca tu crezi atunci exista.iar daca nu nu crezi...

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin a răspuns:

Fetito, esti penibila rau de tot! Iti este lene sa cauti pe Google sau Bing intamplari daca esti atat de preocupata de spirite, fantome etc?

| ღdiaღ a răspuns:

Nu! Intamplariile vin de la ce e rau, de ce nu m-am speriat?

| terts a răspuns:

Nu exista, vrajeli.

| brunetzik07102011 a răspuns:

Chiar daca multora li se pare stupid, eu cred in fantome, spirite si alte din astea.e logic.atat timp cat exista bine exista si rau.toate povestile infricosatoare au pornit de undeva.nu cred ca s-a trezit unul sa vb aiurea despre asa ceva.un sambure de adevar trebuie sa fie.

| shhhs a răspuns:

Iti spun eu convingator... EXISTA FANTOME de fapt sunt ceea ce devin oamenii dupa ce mor doar ca acestia nu pot merge pe lumea de dincolo asa ca raman pe pamant.
Fiecare are un scop iar pana nu il vor inplini nu pot ajunge dincolo...
Stiu ca par nebun dar am vazut odata... Ma rog e treaba voasrta daca ma credeti pentru. ca nimeni nu m-a crezut vreodata.
Dupa parerea mea sunt put convins ca FANTOMELE EXISTA.

| ღSkUmPyCuTzZzAღ explică:

Mie nu mi s-a intamplat dar unei colege i s-a intamplat! era singura acasa si si-a facut un cort si in el si-a pus un pahar gol si s-a dus in bucatarie sa isi ie ceva si cand s-a intorscortul era stricat tot si paharul era pe dulap

| ღSkUmPyCuTzZzAღ explică:

Pooi nu stiu ce sa zic in privintza asta dar teoretic toti spun ca exista j eu am avut o oarecare presimtzire despre asta dar sincer mie cam frica sa cred:SS sau sa umblu cu d`astea dar sa speram ca exista j fantome bune...cine e de acord cu mine?happy hmmhappy

| acestaesteunnume a răspuns:

Buna! sincer...si eu cred in fantome! stiu ca pare o porcarie, dar odata eram singura acasa si se tot auzeau zgomote ciudate in camera mea. m-am dus acolo si nu era nimic, dar am simtit ceva rece care era pe la spatele meu, iar cand m-am dus inapoi la PC numai mergea curentul.tu crezi in fantome?