| Vernusio a întrebat:

Experientele de moarte clinica sunt dovada vie ca exista Dumnezeu si viata de apoi.Altfel cum e posibil sa iti vezi toata viata ta din trecut in flashuri exacte si realiste?

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ai fost tu in moarte clinica de vorbesti?
Daca vorbesti din cele spuse de altii, afla ca unii mint si totul e de rating la diverse emisiuni.
Datorita neoxigenari creierului, au avut halucinatii pe care le cred si ei.
Momentat nu exista nici o dovada solida...

| RAY a răspuns:

Știința încă nu are dovezi ca acel big-bang a explodat din nimic. E doar o presupunere, e...„cre`câ așa a fost" cu imagini și clipuri făcute pe calculator.

haaaaaa cate aiureli citesc pe aici, big bang a fost o expansiune de energie, cica e o presupunere cand sunt atatea dovezii, cica clipuri facute pe pc, nu am cuvinte, am impresia ca nimeni nu merge la scoala, nu se poate asa ceva intr o tara care se vrea in UE, o tara civilizata

revenind la intrebare nu e nici o dovada pur simplu e din cauza https://ro.wikipedia.org/wiki/Dimetiltriptamin%C4%83
sau facut experimente pe subiecti care au experimentat acelasi experiente aia nu erau in moarte clinica

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://destepti.ro/dovezi-care-sustin-big-bang-ul
Expansiunea universului
Abundenta heliului si prezenta deuteriului in univers = asa e cand ramai repetent la ora de chimie
Radiatia cosmica de fond

| RAY a răspuns:

De ce trebuie sa ma jignesti? doar ca nu sunt de acord cu tine crestine?

| T0T a răspuns:

Păi poți avea și vise lucide care să îți prezinte detalii din trecut sau halucinații. Nu mi se pare o dovadă faptul că creierul joacă feste.

| SG1995 a răspuns:

Un om aflat in moarte clinica nu e mort, ci e de fapt o stare in care organele cedeaza, cu toate ca creierul functioneaza, este exact reversul morti cerebrale cand creierul e mort, dar restul organismului nu e. Asta e doar o chestie, mai apoi acele flash-uride memorie sunt cauzate de panica, moartea clinica e ca un vis lucid, in vis evenimentele se desfasoara foarte repede, evident ca cel "mort" realizeaza ca e "mort" iar creierul ii raspunde in consecinta in functie de credintele religioase, e de fapt un zid de aparare psihic. Ce se intampla dupa moarte asta nu putem stii.

| gratargratar a răspuns (pentru SG1995):

Habar n-ai ce vorbesti.
Moarte clinica inseamna incetarea functionarii inimii ca pompa iar creierul, care trebuie alimentat permanent cu sange, isi inceteaza activitatea in cateva zeci de secunde. In timpul mortii clinice NU se percep stimuli interni si externi. Deci ce spui tu acolo e ignoranta cu toate literele mari (IGNORANTA). Esti sectar?

| SG1995 a răspuns (pentru gratargratar):

De fapt un chiar, am fost nitel aproape de realitate, se pare ca moartea clinica desi inseamna stoparea tuturor activitatiilor pentru un anumit timp centri corticali raman activi. Pe scurt ambi am gresit tu ai spus ca creierul e complet inactiv, iar eu am spus ca e activ, in realitate creierul se afla intr-un proces de dezintegrate, totusi psihicul facilitat de cortex mai ramane activ o perioada, adica exact ce-am zis haluginati.

| drutzix a răspuns:

Nu reprezinta o dovada pentru Dumnezeu, nici macar pentru viata de apoi si m-am plictisit sa explic asta de 15 milioane de ori pe site.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"viata ta din trecut in flashuri exacte si realiste?" Maii, ma gandesc. Sa fie oare AMINTIRI? Stiu, ce chestie ciudata, este? Ce treaba au amintirile cu Dumnezeu? Ca nu ma prind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelea pot fi ultimele momente din viata cand Dumnezeu extrage sau copie filmul vietii, unui om bun, din capul omului in cartea vietii in vederea invierii ulterioare. Restul sunt doar vise. happy