| anonim_4396 a întrebat:

Guvernarea umana se bazeaza pe umanism, ateism, asa zisa stiinta, evolutionism, agnosticism, gnosticism, crezuri si ideologii doar umane care sunt inrudite intre ele. Corect?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Așa zisa știință pe care refuzi să o studiezi sau înțelegi așa că aduci argumente puerile. Nu numai, dar refuzi deja să mai vezi fapturile, să vezi dovezi incontestabile(ca în discuția pe care am avut-o despre relativitate). Desigur că nici Dumnezeul tău nu poate să îți schimbe mentalitatea, decât dacă începe să vorbească cu tine, ceea ce nu știu dacă ar fi un semn neapărat bun. Se numește fanatism. Ai început să înlocuiești știința cu o știință proprie care nu are absolut nicio demonstrație, care e strict SF și îți permiți ca în aproape fiecare întrebare să insulți știința aia reală care se bazează pe dovezi. Fără cuvinte. Ți-am mai zis-o dar mi se pare că deja exagerezi. Nu înțeleg de unde până unde asociezi tu știința cu ateismul. Doar pentru că nu ți-a oferit încă o explicație totală și tu ai decis să cauți răspunsuri de unul singur, răspunsuri ilogice? Sau pentru că de fapt nu o înțelegi? Nu cred că voi rezolva mare lucru prin asta, dar în fine, mi se pare că faci propagandă SF pe la categoria asta prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Science Fiction posibil sau probabil:
https://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction

| aXy99 a răspuns:

Si nu numai.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Da, as fi pus si religia dar ca sa nu creez confuzie pentru ca in religie e un element numit Dumnezeu care este posibil sa existe si ar rescrie toata ideologia guvernarii umane.