| asdvfaeg a întrebat:

Hei TPU

Daca s-ar descoperi energia libera cat de mult credeti ca se va revolutiona tehnologia?

Care va fi ce l-ai mare avantaj? Credeti ca va fi o explozie a evolutiei umanitatii sau ar iesi oamenii din sclavia saraciei si a banului?

Ar mai exista bani daca energia ar fi gratuita? lumina, masini, avioane, masinari, fabrici toate altimentate cu energie libera!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce e aia energie libera? in urma exploziei unei supernove sau eliberat in spatiu cantitati mari de materie, enegie este totul, avem un soare care ne da energie gratis de mult timp
nu ar fi gratis asta e clar

| mleonte81 a răspuns:

Nu prea mult deoarece nu ar mai avea de pe urma cui sa profite marile companii si organizatiile care conduc planeta din umbra.