| asdvfaeg a întrebat:

Hei TPU

Elita mondiala dispune de libera energie! Un proiect care capteaza gratuit energie din spatiu, in cantitatile dorite!

Ganditiva logic... Daca acei oameni detin energie gratis si infinita inseamna ca ei pot sa teleporteze obiecte, sa calatoreasca cu viteza luminii si chiar in timp!

Stiu ca suna cam copilaresc si cam SF ceea ce spun eu dar este adevarat!

voi ce spuneti? (vreau cat mai multe pareri)
Si vreau raspunsuri cat de cat explicite!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde stii ca e adavarat? esti cumva unul dintre extraterestri care le furnizeaza energia?

| aXy99 a răspuns:

S-a mai incercat teleportarea a unui obiect si a fost un esec total. Poti teleporta un atom, dar un corp format din mai multi atomi nu prea merge. Ceea ce teleportezi nu e chiar ce era la inceput. E ca si cum ai clona ce era, dar in alt loc...

| cristimihailov a răspuns:

Pornesti si aici de la o idee gresita. Ca daca ai energie, atunci poti calatori cu viteza luminii, in timp, etc.

Daca ai energie, ar cam trebui sa si stii cum sa o folosesti. Iar a calatorii cu viteza luminii, nu prea se poate. Chiar fizica cuantica iti spune asta.

Nu spune ca nu exista alte metode, dar spune sigur de viteza luminii.

Ar trebui sa mai citesti/privesti documentare pe youtube ca sa intelegi ca, dupa parearea mea personala, esti un pic cam radical in ceea ce afirmi.