| NinaParadise0 a întrebat:

Helouuuuuuu! Sunt Nin. si sunt obsedata de sprite, fantome, etc.
Si vreau sa va intreb daca voi puteti vedea sau simti spiritele. Sau daca avti vreo putere supranaturala. Eu una pot simti si chiar pot face anumite lucruri. stiu multe lucruri despre lucrurile astea. Mereu ma informez.Ma pasioneaza. Vreau sa vorbesc cu cati mai multi oameni care cred in astfel de lucruri si care pot vedea sau simti spiritele sau chiar care au puteri. Daca doriti puteti lasa un id. Si cei care nu cred in astfel de lucruri mai bine nu ar comenta aici, pentru ca oricum sunt satula de lucruri gen: 'esti nebuna!','nu exista!','ai vedenii!'. stiu ce simt. Va multumesc si sper ca nu o sa incepeti cu aberatii pentru ca stiu sigur ca mai sunt oameni ca mine.

Peace. >Bye-Bye.big grin

32 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Stiu ca sunt om si nimic mai mult. Nu am niciun fel de putere supranaturala. Cred ca, voi, cei care incercati sa ne stupefiati cu astfel de debitari, ar trebui sa o lasati mai moale ca deveniti penibili.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns:

Dar crestina esti? Stii poate, din perspectiva bisericii, manifestarile acestea sunt lucratura celui rau. Daca tu crezi in Dumnezeu, te sfatuiesc sa citesti mai mult in Biblie si sa vorbesti despre aceste lucruri cu un preot sau pastor. Daca nu crezi, atunci nu te pot ajuta.
Domnul fie cu tine.

| Adyr0 a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca esti crestina. Crestinii de obicei citesc Biblia si incerca sa urmeze invataturile de acolo. Te sfatuiesc sa o citesti si tu, asa poate iti dai seama ca nu faci bine ceea ce faci.

| hândel a răspuns:

Wow! S-a tras net pana si la sanatoriu. Scuze, dar acolo-si au obsedatii resedinta. Insanatosire grabnica!winking

| yumeee a răspuns:

Şi eu am puteri! Sunt o fel de Matilda, mă uit la chestii şi ele se mişcă. De fapt acum, eu nu apas tastele cu degetele, ci cu puterea minţii. cool Iar cuvintele îmi sunt dictate de Bruno, fantomelul meu. love struck

| AndutzaAndu a răspuns:

Eşti obsedată de sprite? laughing

| deutza a răspuns:

Poi eu nu sunt sigura daca ii pot simti dar am avut o experienta.Am fost intr-o padure de vreo 2 sau 3 ori cu prietenul meu.Toate bine si frumoase pana am inceput sa imi fie deodata frica adica deparca mai era cineva acolo. Dar nu cand am intrat in padure, ci peste vreo 15-20 de minute. I-am spus prietenului meu sa plecam de acolo.In timp ce ieseam din padure el imi povestea ca a fost ucisa acolo o fata si inainte violata si ca sa sinucis acolo un om. I-am spus ca eu nu mai vreau sa mai merg acolo, dar intr-o zi ne-am dus iarasi si tot aceeasi poveste numai ca atunci incepeam sa simt ca e cineva acolo cand ieseam deja din padure.Deparca ne urmarea. Dar bine ca a trecut.Nu mai merg acolo niciodata.

| jumpper a răspuns:

Daca te tii mereu informata pe tema asta ar fi bine sa citeşti si cartea asta : " Mari initiati ai indiei si Părintele Paisie " de Dionisios Farasiosis. Sa stii ca diavolul are puteri care poate apărea chiar si in Înger al luminii. Si poate însela pe om. E o carte mai mult decat folositoare. O sa vezi ce se ascunde in spatele asa zisei yoga si ce poate face ce care se încurca cu spiritism si vrajitorie. Vezi sa nu ajungi sa te îndrăcesti. Ar fi bine sa te duci la un preot.

| jumpper a răspuns:

Cartea "Mari initiati ai indiei si Parintele Paisie " e o carte autobiografica, a unui student din grecia care a experimentat exact ceea ce faci tu acum. A trecut de la vrajitorie si spiritism pana la yoga. Ca in cele din urma sa vada ca tot Dumnezeu e cel ce ajuta omul. Daca nu era D-zeu acum era mort baiatu ala.

| aaaa12345 a răspuns:

Da am avut trebuie sa recunosc. Odata stateam singura in casa la calculator si deodata am simtit cum cineva m-ar atinge pe credtetul capului numai ca cu multa dragoste si bunatate.

Iar inca o data stateam la bini la tara cu o fata mai mare decat mine cu 3 ani jucam carti.(si pe noi ne-am palit sa stam in camera in care a stat bunicu cand a murit)

Eu am vazut o umbra la geam nu se vedea haine absolut nimic bunica nu era, tata dormea ca doar eram in vizita, si s-a vazut doar jumate de jeam eu si teodora amiesit din camera speriate.

Depinde ti-a murit vreo ruda, mia da si cred ca asta-i cauza numai cred ca e ingeras deoarece cand am simtit mana pe cretet cu multa caldura nu mai spun faptul ca s-a facut cald.Mai trimite mesaje private si mai pune intrebari.Scuze ca am scris asa mult

| MentalDisorder a răspuns:

Eu personal nu cred in puteri supranaturale. Poate ar trebui sa ne si demonstrezi ce poti face, asta asa, pentru unii ca mine, care nu cred in toate porcarioarele de pe internet.Eu nu-mi dau id-ul pentru ca nici nu am de ce si chiar dac-as vorbi acum cu fantoma bunicului nu l-as lasa.Si eu ma credeam sirena cand eram micuta.

| IoanaRusu a răspuns:

Din curiozitate, ce puteri ai tu?happy

| Denisa444 a răspuns:

Aia care nu cred in Dumnezeu oare de ce or fi crezand in fantome?!hee hee) ( out of main topic)

| Psihologul a răspuns:

Probabil poti simti. Eu unul nu am treaba cu asa ceva, si ma simt bine, cu toate ca... trebuie sa recunosc.sunt cam paranoia. Dar imi trece.

| RoRoxana a răspuns:

Hey si p'mine ma pasioneaza love struck
Canderam mai mica am avut niste expreientse... WoOwhappy
Si inca mai amhappy
Si chiar cred in asa ceva
Bhwey astia care Nu credeti...macar Tineti'va Draq Guralaughing

| hiphop00000 a răspuns:

Si eu cred in ele, in copilarie am avut niste experiente ciudate! Cred ca casa mea a fost bantuita!

| NinaParadise0 explică:

@Zenithf
Da, sunt crestina.Nu,nu este lucratura celui rau.
Multe spirite sunt de fapt ingeri happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti diavolita, si ai puteri, ceilalti ca tine sunt diavoli? si daca ceia ce spui sunt aberatii, inseamna ca celelalte sunt normale? eu pot vorbi cu estraterestrii.mai vorbesc seara inainte de culcare si cu Doamne -Doamne, iar in pat voebesc cu domnul ciorap. ii spun noapte buna. dar pentru mine astea sunt chestii normale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Nin. Si eu cred. Am avut mai multe experiente. am simtit. dar nu am vazut. tongue daca vrei sa vb baga id meu priiincess_a :* te pup "X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa ma credeti! dar am avut un vis cu fantome si m-am trezit imediat si cand am deschis ochii un praf alb a trecut pe langa min. am crezut ca a fost imaginatia mea dar am mai vazut-o odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'sall.io am viziuni. u ce putere ai.

funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...cred ca pot simti asa ceva pentru ca odata a fost construit un bloc peste o casa care a fost un batran omorat si de fiecare data cand treceam pe langablocul ala ma sinteam prost si cum ca batranelul imi zice sa plec! si am mai avut de a face cu chestii deastea...si atunci stiu ce am simtit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu pot vedea si simtii spiritele si chiar am vise profetice, aproape in fiecare noapte si mi le amintesc. Am vazut multe fantome si lucruri ciudate dar cel mai ciudat este ce vad in repetate randuri o fata imbracata intr-o rochie de noapte si o umbra neagra care cred ca ma urmareste, odata era chiar in stanga mea, purta o mantie neagra dar nu cred ca era Moartea ci semana mai mult cu un Calaret Negru din Stapanul Inelelor. Cat despre puteri:mama m-a pus o data sa stau la tejghea la farmacie cat ea se ducea la baie si m-am concentrat si mi-am imaginat ca nu o sa intre nimeni intr-o zi de luni si chiar asa a fost de fiecare data. Si cea ce presimt eu intodeauna se indeplineste. De la un timp mi se intampla sa spun sau sa gandesc ceva si apoi aud sau vad ceva chiar acelasi lucru. Mi se mai intampla ca atunci cind ating un obiect se electrizeaza. Si inca ceva atunci cand imi propun sa ma trezesc la o anume ora chiar asa se intampla ba chiar la fix. cand intra un om in camera pot sa-mi dau seama daca e trist chiar daca zambeste. Si da si pe mine ma cred nebuna, dar nu am prea spus multora, tocmai din cauza asta. Multi oameni nu inteleg, daca ei nu vad ceva asta nu inseamna ca nu exista. Si terog sa ma crezi ca eu chiar sunt urmarita este ceva ce ma priveste si vine din ce in ce mai aproape de asta mi-am facut o lista intreaga cu lucruri de facut ca sa descopar adevarul si totul incepe sa se lege.

| Emmeii a răspuns:

Bună.
Eu una nu cred în lucruri de.astea dar fiecare are o altă părere, corect?
Mi se pare că dacă crezi în chestii de genu ăsta te îndepărtezi de lumea reală şi de Dumnezeu.

părerea mea.
Poate există, sau poate nu.

pa. pa

Răspuns utilizator avertizat
| V8 a răspuns:

Stupid nu exista scoatei chestiile astea din cap si gasesteti jumatatea ca nu poti altfel laughing)))

| justinuk a răspuns:

Deci cum am spus nu-s vedenii tot este an mitea omului si cum propragreza situatia uni o maresc si li se pare ca simt ceva dar totu este condus de creier, omu foloseste cam 7, 8 la suta din creier si cum spunea cineva o data omu este inconjurat de forte supranaturale dar nu stie sa le foloseasca

| axton a răspuns:

Eu te cred.Si pe mine ma pasioneaza astfel de lucruri.Si mai cred ca oricare dintre noi poate avea asa numitele capacitati paranormale.Numai ca nu sunt prea multi preocupati de asa ceva.Eu am cativa ani de cand studiez aceste lucruri.Am avut cateva experiente cu cei plecati dincolo, dar nu la nivelul in care sa-i vad sau sa le simt prezenta.In schimb, de cateva luni am descoperit ca pot vindeca cu ajutorul mainilor.(bioenergie)Raman oricum pasionata de lumea de dincolo, si tare mi-ar place sa vb despre asta.