| Steregoi a întrebat:

Iata o dovada stiintifica pentru existenta duhului de viata sau a energiei vietii. La nivel cuantic un gaz si un organism viu sunt alcatuiti din aceleasi feluri de particule elementare. Deoarece gazul si organismul viu au aceeasi componenta materiala dar comportamente diferite inseamna ca organismul viu are ceva in plus pentru ca are instinctul sau tendinta de supravietuire. Cum comentati?

2 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Nimic real si adevarat in ce ai spus.Lucrurile nu stau asa.Ai auzit de Memoria Materiei?, De perioada de injumatatire a elementelor ai auzit? Stii ca viteza mai mare in Univers este doar viteza luminii si nu poate fi depasita de nici un fel de alta materie? Stii ca totul in Univers inclusiv in corpul uman este legat de 2 notiuni: Electricitate si Magnetism totul fiind bazat pe Principiul Sferei. Uita-te la acest video clip: https://www.youtube.com/watch?v=mgUZvQDMMPU; unde ti se arata simplist Principiul Anti-Gravitatiei, care impreuna cu Gravitatia sta la baza a tot ce misca in Univers.

| Steregoi explică (pentru REMiXDJ):

Materia la nivel de particule elementare nu are memorie ci doar stari de tranzitie ce dureaza 6.6 * 10 ^ (-34) secunde. Cica nu exista perioada de injumatatire la electron la gluon sau la particule elementare. Viteza luminii nu poate fi depasita decat de particule imateriale cu nivele de energie mai mici decat constanta Planck. Nu e doar forta electromagnetica. Antigravitatia este mediata de imaterie. Antigravitatia contribuie la expansiunea accelerata a universului material.