| mateisitudor a întrebat:

Ma simt singur si chiar nu am niciun motiv pentru asta... e asa de urata starea asta de singuratate. Ma enervez mai tare cand imi dau seama ca nu sunt deloc singur, dar eu continui sa ma simt asa

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Monologul nu te ajuta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Geniile și nebunii pățesc la fel, alege dta categoria.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Of of of.

Uita-te la un film ^_^ sigur o sa treaca. La unul de comedie.

| mateisitudor explică (pentru DoarBogdan):

Imi place mult cum ai raspuns la intrebare laughing parca empatizezi cu mine. Mersi din suflet. Ai Instagram?

| DoarBogdan a răspuns (pentru mateisitudor):

Mersi big grin
Din pacate (sau din fericire) Instagram nu am ^^

| zilog a răspuns:

Și aia avea nevoie de o prietenă să înțeleg dar în lumea aceasta femeile dar de numai după bani Băutură și strula așa că tu trebuie să înveți o meserie s-o pui în practică să câștigi bai pe care să îți dai la o matracuca fandosită slabă proastă dar frumoasă care atunci când tu nu o să mai ai bani o să spună că are foarte mult de pierdut cu tine și altul are posibilitatea sa oferi mai mult decât îi oferi tu așa că mai stă cu tine esti o foarte mare pierdere și viața ta se va transforma pentru o continuă sclavii la locul de muncă undeva face foarte multe compromisuri și te vei jerfă ca să faci puțini bani pe care se bage în fundul ei și până la urmă ia o să se obișnuiască cu banii pe care tu ai oferi fiecare zi chiar și 100 de euro dacă îi dai în fiecare zi o să considere ca asta este normalul și pe urmă va vrea de la tine să cumperi casa partament sa oferi părinților iei din ce să trăiască fără să ducă îmi dai niciun fel de muncă și o să scoată ochii că de ce nu ne dai și părinții lor vor în fiecare weekend vreo 400 de euro iar Până la urmă tu nu o să mai poți să mai muncești 20 de ore pe zi și o să îți dea papucii conduci când nu ai cam făcut o casă nu ai cumpărat un apartament așa că nu ești pentru ea și va apărea un fraier care o va duce în weekend la munte după ce tu Ai cheltuit cinci ani cu ea și părinții ei iar fraierul va rămâne fără bani dar Se culca cu ea timp de două săptămâni până la urmă E de papuci și fraierului respectivă și ajunge să fie făcută poștă în discotecă pentru ca să poată să mai aibă același nivel de munca stării cu care o învățase și tu

| zilog a răspuns:

Încearcă să faci ceva în viața aceasta ridici din pat să nu mai freci morcovul și să mergi la o școală Da socializez cu oameni de exemplu telecomandă școală de asistenți medicali pentru că acolo vei fi poate că singurul bărbat dintre 60 de femei în afară de asta telecomandă să devii voluntar la Crucea Roșie îți recomand să devii voluntar în protecție civilă îți recomand să devii voluntar la Green pace așa să vezi cum faci să ți se umple ziua de oameni femei mai bei și tu mai faci ceva

| Sophieka a răspuns:

Te imbratisez. Eu si comunitatea TPU suntem alaturi de tine si de ceilalti membrii. Unul pentru celalalt chiar daca uneori mai gresim sau ne mai certam intre noi pe aici.

| mateisitudor explică (pentru Sophieka):

Pur si simplu genial mesajul.un mesaj ca asta tocmai ce mi-a schimbat seara.wow. mersi din suflet

| Sophieka a răspuns (pentru mateisitudor):

Ma bucur mult. Iti doresc numai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inceput de depresie

| Dana2103 a răspuns:

Problema nu e cand esti singur, ci cand esti cu oameni care te fac sa te simti asa

| Teffan a răspuns:

Ba esti singur. Daca esti inconjurat, nu inseamna ca nu esti singur.
Sentimentul singuratatii, de toate felurile, are potentialul de a innobila anumite persoane.De singuratate se poate "profita", sau ea va profita de tine pana la autodistrugere.

| Elisaolandar45 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta cand ocd ul a inceput sa mi controleze viata si sa mi transforme fiecare zi din viata intr-un chin ( ocd e o tulburare obsesiv compulsiva care te face sa ai maniere de genul verifici nonstop tot, si combinata cu paranoia, in sensul in care faceam ceva si aveam impresia ca am facut altceva, faceam fapte bune si aveam impresia ca fac pacate ) si oricui i spuneam sa ma ajute, nu intelegea ce pațesc, si se comportau ca inainte, nu faceau sacrificii sa aiba macar acum mai multa grija la cum se comporta, deoarece nu se puteau regasi in ceea ce le explicam eu ca simt, si o lasau asa. Acum cateva zile am inceput procesul de revenire la normal, cel mai rau era cand ma simteam singura din pricina faptului ca nimeni nu ma intelegea. Am prieten, prieteni, familie, dar eram singura intr o lupta continua cu mintea mea, luptam sa traiesc, si zilnic ma intrebam daca am pentru ce sa traiesc atata timp cat nici macar persoanele apropiate nu ma ascultau. Dar am inteles ca asa e latura omului, tot ce face e pentru a se simti el bine, si ca sa poti ajuta un om cu o problema trebuie sa fii trecut prin problema respectiva, pentru a putea empatiza cu el. Asa cum spui si tu, iti dai seama ca nu esti deloc singur. E o problema ori la comportamentul celor din jurul tau, ori tu ai devenit anxios si insecure. Trebuie intai sa ti explici cum se simte singuratatea asta. Simti ca oamenii nu te asculta? Sau observi ca oamenii te asculta dar asta nu te ajuta si nu te scoate din starea asta, e ceva in mintea ta?

| ALexMarius434 a răspuns:

De acum in colo daca vei folosi mai des mana dreapta te vei simti mai bine

| mateisitudor explică (pentru ALexMarius434):

De fapt, ce zici tu acolo agraveaza in timp starea pe care o ai