| Abramovici1224 a întrebat:

Nu beau apa deloc, beau doar sucuri, oare sa imi influenteze starea mea de sanatate daca continui asa? Nu simt nevoia sa beau apa, oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e indicat sa tragi multe naturalizate. Dar poti sa bei apa cand ai sete si scapi de ele in timp combini putin suc si mai multa apa

| Hammurabi a răspuns:

În primul rând îți obosești ficatul. Și asta te va face să devi din ce în ce mai nervos și mai irascibil.
În al doilea rând, dacă bagi atât de mult zahăr, riști ca mai târziu să faci diabet tip 2.

| WaterDrop a răspuns:

Nimeni nu simte nevoia sa bea apa, organismul cere lichide si atat. Ulcerul te mananca daca mai continui cu sucurile, si multe alte probleme de sanatate.

| velicucristian a răspuns:

Sigur ca iti va afecta starea de sanatate. In primul rand acele sucuri contin zahar/zaharuri iti poate creste glicemia, poti face gastrita etc. Iti recomand sa mai tai din ele si sa consumi si apa.