| YourDailyApple a întrebat:

Persoanele nascute in an bisect ( pe 29 februarie ) sarbatorindu-si ziua de nastere o data la 4 ani, teoretic sunt de 4 ori mai tinere decat cele nascute in celelalte zile?

8 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Da, teoretic isi serbeaza de 4 ori mai putin ziua de nastere.

| NickiMinaj a răspuns:

laughing intrebarea asta ma macina intens cand eram la gradi, nimeni nu reusea sa ma convinga. e funny sa o recitesc din nou.

| sburlea a răspuns:

Urmatoarea ta zi de nastere e pe 1 martie ca tot dupa un anumit numar de zile se face un an de la aparitia ta pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic asa iese, dar practic nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca si`o serbeaza pe 28, adica implineste cate un an la ficare 365 de zile... sa o luam logic:nu ai cum sa ai acum 12 ani ca e 29 februarie si sa implinesti 13 peste 4 ani ca vz doamne atunci te`ai nascut...iti serbezi ziua pe 28^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt normal ar fi ca ziua lor urmatoare sa fie pe 1 martie fiindca tot dupa atatea zile implinesc inca un an de cand sunt pe pamant

| TitiDrLove a răspuns:

Nu e adevarat. isi serbeaza fie pe 1 martie fie pe 28 februarie. sa o luam logic, nici o persoana nascuta pe 29 feb nu ar putea da de carnetul de soferi daca ar fi asa laughing 18x4 = 72 ani ar putea avea carnet laughing) cine mai conduce?

| wraithdesigner a răspuns:

Da... gen fat frumos laughing) intr-un an cat altii in 4