| stefioctavia a întrebat:

ce celebritati sunt nascute pe data de 23 noiembrie(ziua mea de nastere)? ofer FUNDA!

12 răspunsuri:
| Dizz a răspuns:

Miley Cyrus, Lucas Grabeel,
Kelly Brook, Rita Muresan,
Roxana Ciuhulescu.

| Ralu20 a răspuns:

1221: Alfonso al X-lea cel Înțelept, rege al Castiliei (d. 1284)
1754: Abraham Baldwin, politician american, unul dintre părinții fondatori ai Statelor Unite ale Americii (d. 1807)
1760: François Noël Babeuf, (Gracchus), om politic francez (d. 1797)
1804: Franklin Pierce, al 14-lea președinte a Statelor Unite ale Americii (d. 1869)
1837: Johannes Diderik van der Waals, fizician olandez, Premiul Nobel pentru fizică 1910 (d. 1923)
1859: William H. Bonney (cunoscut sub numele Billy the Kid), bandit renumit, despre care legenda spune că, ar fi ucis prima dată la 12 ani și ar fi împușcat 27 de oameni înainte de a fi împlinit vârsta de 21 de ani (d. 1881)
1860: Hjalmar Branting, politician suedez, jurnalist, deținător al Premiului Nobel (d. 1925)
1869: Valdemar Poulsen, fizician și inginer danez (d. 1942)
1876: Manuel de Falla, compozitor spaniol (d. 1946)
Boris Karloff (Charles Edward Pratt), actor de teatru si film englez; celebru prin interpretările din filmele de groază (seriile "Frankenstein") (d. 1969)
Henry Moseley, fizician englez (d. 1915)
1888: Harpo Marx (Adolph Arthur Marx), comic american și actor (d. 1964)
1890: El Lissitzky, pictor rus, grafician, arhitect (d. 1941)
1896: Klement Gottwald, politician și preșdinte al Cehoslovaciei (d. 1953)
1901: Marieluise Fleißer, scriitoare germană (d. 1974)
1906: Sait Faik Abasıyanık, scriitor turc (d. 1954)
1920: Paul Celan, poet de limbă germană, unul dintre reprezentanții cei mai tenaci ai modernismului ("Nisipul urnelor", "Grațiile limbii", "Trandafirul nimănui") (d. 1970)
Frederic Vester, biochimist german (d. 2003)
José Napoleón Duarte, președinte salvadorian (d. 1990)
Gheorghe Calciu-Dumitreasa, preot și dizident român (d. 2006)
1926: Sathya Sai Baba, guru controversat indian
1927: Angelo Sodano, cardinal, Secretar de Stat al Vaticanului
1928: Pierre Étaix actor comic francez
1932: Renato Raffaele Martino, cardinal
Stancu Ilin, istoric literar român
Krzysztof Penderecki, compozitor polonez
1935: Aurel Butnaru, publicist și poet român (d. 1979)
1939: Zaharia Sângeorzan, critic literar român
1941: Franco Nero, actor italian
1942: Gheorghe Rusnac, rectorul Universității de Stat din Moldova, membru corespendent al Academiei de Științe din Moldova
1945: Dennis Nilsen, criminal în serie englez
Reiner Calmund, manager de fotbal german
Grete Tartler, poetă, eseistă româncă
1951: Nicolae Horia Nicoară, poet român
1953: Lucian Perța, poet român
1956: Shane Gould, înotătoare australiană
1959: Maxwell Caulfield, actor scoțian
1966: Vincent Cassel, actor francez, regizor, producător
1992: Miley Ray Cyrus, fiica cantaretului de muzica country Billy Ray Cyrus

| TheStory a răspuns:

Conteaza asta?

| stefioctavia explică (pentru TheStory):

Nu e treaba ta. daca eu am vrut sa pun aceasta intrebare nu te interseaza pe tine daca conteaza sau nu.eram doar curioasa.

| Ramona000 a răspuns:

Harpo Marx, Manuel de Falla, Maxwell Caulfield astea le stiu eu ca sunt mult mai multe

| stefioctavia explică:

Daca puteti nu dati linkuri ci scrieti numele unor persnalitati

| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna! Si eu sunt nascuta in aceeasi zi cu tine si multe alte celebritati ca Myley Cyrus, Manuel de Falla, Billy the Kid, Steve Harvey...

| Aleeeeexeeeee a răspuns:

Http://www.famouswhy.ro/Nascuti_Azi/11/23.html
Ai aici celebritatile care sunt nascute pe 23 noiembrie.

| andrrea0catalina a răspuns:

Personalitati nascute pe 23 noiembrie : Betty Everett, Billy the Kid, Boris Karloff, Clement Marot, Franco Nero, Franklin Pierce, Gheorghe Calciu-Dumitreasa, Grete Tartler, Harpo Marx, Manuel de Falla, Maxwell Caulfield, Nicolae Sireteanu, Paul Celan, Steve Harvey, Urmuz (Dimitrie Demetrescu Buzau)

funda?:*