| LifeisALL a întrebat:

Puterea dragostei, dupa parerea voastra schimba mult oamenii?

27 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Dupa ce am citit toate parerile legate de acest subiect spun ce am simtit eu cind am fost indragostita:eram mult mai buna cu toata lumea, stiam sa zimbesc zilnic, sa salut pe toti eram toata ziua fericita ascultam melodii frumoase toata viata era roz.Acum ca nu am pe nimeni, nu-mi vine sa salut cind intru intr-un magazin, nu-mi vine sa zimbesc niciodata si in ultima instanta zilnic sunt trista si nu am chef de nimic fac doar ce e obligatoriu de facut. Dragostea te face si creativ.De exemplu la virsta mea daca esti iubita faci si zece prajituri de paste daca ai pentru cine, daca nu ai pentru cine cumperi cit maninci tu de la magazin si cu asta s-a terminat. Opresc aici sirul gindurilor caci e foarte lunga lista a ceea ce simte omul cind e singur fara iubire si ce simte cind are iubire in viata.

| Dumnezău a răspuns:

Ii face slabi, vulnerabilitatea cauzata de dragoste e ca o raie, se scapa nenatural de greu de ea.In cazuri extreme, ii poate face sa si-o bage in ea de viata, cand e neimpartasita sau, la fandositi, cand e insuficienta.Auzi la ei, dragoste insuficienta!

| doctorandus a răspuns:

Da, normal, uite cate crime se fac din dragoste.

| Lizzu a răspuns:

Radical happy cand omul experimenteaza dragostea adevarat, cea reala pentru el, si cand e reciproca.

| WhatheWow a răspuns:

Dragostea nu te schimbă ci mai rău, te răvăşeşte. laughing

| dragos9234 a răspuns:

Cand dragostea apare dispare ratiunea.

| OOOLEOOO a răspuns:

Da, ii face sa uite de toate obiectivele pe care le aveau in viata alergand ca niste mamifere in calduri dupa feromoni celui de care ''sunt indragostiti''.

Aceasta este otrava din sageti a lui cupidon.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu. Asta se intampla numai in filme/telenovele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult. Unii se sinucid din cauza unei iubiri ratate, deci iti dai seama de efect. Cred ca dragostea si iubire sunt putinile forte care pot "umbla" la psihicul omului asa de usor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea si banii schimba cel mai mult oamenii. La amandoua le duci lipsa, cand le ai pe amandoua te simti cel mai norocos, cand nu le ai ai face aproape orice pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt de parere ca, da, puterea dragostei schimba mult oamenii. Dar depinde foarte mult ce se intelege prin "dragoste"...
A nu se confunda puterea dragostei cu puterea indragostirii, despre care unii savanti spun ca este o afectiune a creierului care dureaza aproximativ 2 ani laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

La fel de mult ca si ura numai ca in alt sens,dragostea probabil iti deschide mintea, inima, te relaxeaza, te face sa te simti fara griji, liber....http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw

| Wehes a răspuns:

Foarte mult.

| contαbαndonαt a răspuns:

Da, ii face mai nevroticihappy.

| HellGirl666 a răspuns:

Da. Excesiv de mult...

| StefaniaM a răspuns:

Normal...eu am ajuns Troll din cauza ei laughing

| adywow a răspuns:

Parerea mea ca da si foarte mult! De ex cand prietenul/prietena ta cea mai buna/cel mai bun, are o relatie serioasa esti dat mult la o parte happy

| LuMix a răspuns:

Da extrem de mult

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Chir foarte mult.
Este cea mai adevarata zicala dupa parerea mea.
Dragostea schimba foarte mult oamenii.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Da,in 99% din cazuri in rau.parerea mea.

| SoundTHeWave a răspuns:

Depinde ce pui in balanta cu dragostea.

| Aqustic a răspuns:

Dragostea e o prostie.

| FadeToMetallica a răspuns:

Depinde de firea fiecarui om.Pe unii da, pe altii nu.

| Deyu_Andru_1998 a răspuns:

Păi poate schimba oamenii, dar nu ştiu cît de mult...depinde de sentimente.

| Dragutzu_Vladutzu_1994 a răspuns:

Schimba foarte mult.O iubire e aproape 70% din viata ta...Si mai mult
Funda?