| IssaBelL a întrebat:

Salut, ma puteti ajuta cu ceva? va rog, Uneori. noaptea mai ales cand se lasa seara am niste viziuni din trecut sau vad anumite persoane, ori simt ca ma urmareste cineva din intuneric. uneori aud pe cineva ca ma striga... da nu imi pot da seama ce se intampla cu mine. si prietena mea are acelasi caz ca si mine. Vreau sa stiu daca sunt medium, clarvazator nu stiu sau macar ce se intampla cu mine si cu pr mea. pr mea l-a vazut odata pe satana:-s. plss raspundeti`mi am nevoie de raspunsuri dau funda!

Răspuns Câştigător
| kitishor a răspuns:

Buna. Eu sunt ca tine... Noaptea, seara vezi ceva si a doua zi sau peste cateva zile ti se intampla. asa mi se intampla si mie.
Stii ceva? eu am invatat de la Religie si asa si este!
Dumnezeu a lasat niste oameni cu darul " clarvazatoriei ", si acestia numindu-se profeti sau prooroci. Ei sunt alesi de El, El fiind D-Z, ca sa il slujeasca in rai, ca sa transmita faptele urmate de oameni.
Si apropo de chestia ca ti se pare ca cineva te striga. NU ti se pare. Este chiar real. totul este bazat pe o notiune legata de Dumnezeu. El ne striga. Nu ignora asta. La fel mi se intampla si mie. Nu face greseala cum nici eu nu am facut-o!
o sa-ti scriu ceva din cartea de religie, care provine din Biblie happy :

Acesti oameni s-au numit profeti sau prooroci. Dumnezeu ii inspira printr-un glas interior, atunci cand acestia scriau cuvantul Lui. De aceea, la inceputul cartilor sfinte, profetii adaugau cuvintele : " asa zice Domnul" sau "Domnul mi-a zis ". Datorita acestui fapt, profetii au fost numiti si guri ale lui Dumnezeu, solii sau trimisii Lui in lume.

Te rog sa ma ierti, daca am facut o greseala sau nu te-am ajutat. dar crede-ma, sunt in clasa a IV-a, ( a 4-a ) happy Am 10 ani si m-am nascut pe 26 dec.

Nu te oblig sa-mi dai fundita daca nu ma consideri un ajutor.
Daca pr. ta l-a vazut pe satana... nu stiu atunci ce sa zic. Mai bine informeazate pe net la " Profetii si rolul lor " ca eu altceva nu pot sa-ti zic
Pa- pa, bafta!

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Frica,furia,dragostea pot intuneca mintea daca le lasi.La tine este frica sigur.Ti-e frica si mintea ta e afectata serios si se goleste de ginduri raminind goala numai cu subiectul fricii.

| BlueDog a răspuns:

Este posibil sa fii clarvazator.

| petrica1111 a răspuns:

Mai du-te la biserica, parerea mea. Fara suparare.Dar cine stie, poate vei deveni un medium ceva...

| Bubu1234 a răspuns:

Mai treceti pe la Biserica. Succes!

| cosmasavoare a răspuns:

In primul nu te mai uita la filme horror,, iar logic gandind subcontientul cand este intr o situatie mai ciudata(intuneruc, momente de teama.etc) iti joaca feste! si daca vrei sa afli mai multe monteazati o camera video si asa vei afla sigur!

| Sebastian_Dascalu_1998 a răspuns:

Aceasta problema o am s-i eu mai ales noapte s-i ma duc s-i la biserica s-i tot se intampla

| IssaBelL explică:

A si odata pe la 4 am visat vrajitoare care faceau cerc in jurul meu si radeau eram in camera mea. m-am trezit cand le-am auzit si am fugit la mama in bucatarie cand i-am povestit mama a scapat cartofu din mana k facea supa si era si amtusimea acolo, a doua zi am intrebat-o pe mama daca era si matusimea acolo si a zis ca nu, am intrebat-o pe matusa mea daca a fost la noi si a zis ca da. acum am 14 si tot ma intreb daca era vis sau real.

| BlueDog a răspuns (pentru IssaBelL):

De moment ce mama ta s-a speriat s-ar putea sa stie ceva, mai bine intreab-o pe ea.