| Duca_Razvan_1990 a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si nu ma lamuresc cum functioneza profilele de liceu de intensive la limbi straine.
Am doua intrebari:
1) Exista asa ceva la stiinte sociale?
2) Pot sa fac la doua limbi in acelasi timp?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Există.Şi da, se poate. Însă am şi eu o curiozitate.De ce vă puneţi 1990 la nume, dacă nu reprezintă anul în care sunteţi născuţi? Am observat la multe persoane lucrul ăsta.

| Duca_Razvan_1990 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu l-am pus eu. E nume generat de la Facebook, ca acolo mi-am pus asa data nasterii cand mi l-am facut ca sa ma lase sa mi-l fac. De fapt, anul de fabricatie e 2001.
Multumesc oricum.

| Raluu21 a răspuns:

1) Totul depinde de liceul la care vrei sa mergi
2) 2 limbi straine o sa faci oricum, chiar daca nu esti la profil intensiv :* Diferenta e ca daca esti la intensiv vei face mai multe ore in care sa inveti engleza de exemplu decat a doua limba :*
Daca ai vrut sa intrebi daca poti sa faci intensiv 2 limbi straine din cate stiu eu nu se poate. si nici nu ti recomand, ai avea pe saptamana in jur de 7-8 numai limbi straine si ar fi foarte obositor :*

| Duca_Razvan_1990 explică (pentru Raluu21):

Daca zici ca e asa, ca la 2, cred ca ma gandesc mai putin la asta. Oricum liimbi straine le inveti usor. :*

| LoveMe321 a răspuns:

La stiinte sociale se pune accentul pe istorie si geografie.Filologia e pentru limbi straine happy