| Codreanu_Bogdan_1997 a întrebat:

Daca o persoana este nascuta pe data de 29 februarie, cand este ziua de nastere a acesteia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu sunt multe persoane nascute la aceasta data.Cand vine sorocul medici intarzie nasterea cel putin pana la ora 24. Dar in fine o persoana nascuta la aceasta data poate sarbatori ziua de nastere pe 1 martie sau pe 28 februarie si pe 29 februarie, odata la 4 ani.

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu stiu! Dar stiu ca, nu exista un calendar exact.

| 141414 a răspuns:

In a 60-a zi din an

| sublime89 a răspuns:

O astfel de persoana isi poate tine ziua de nastere pe 28 februarie sau 1 martie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare an, clar! asta nu insemna ca esti si mai tanar daca nu sufli in lumanari mai des si o faci la 4 ani, ce?! bunica are 20?
Interesant mai, daca nu-ti gasesti data in calendar ramai pe loc, nu mai cresti.Ia sa dam fiecare foc filei din calendar care ne gazduieste luna si data de nastere.
Dar totusi, chitrosii care nu dau de baut de ziua lor, au un motiv de bucurie.

| Vektor a răspuns:

Pe 29 februarie o data la 4 ani? laughing

| Keilly a răspuns:

Bunica mea este nascuta pe 29 februarie, si isi sarbatoreste ziua pe 28 laughing