| BurcaPetricaDanyel a întrebat:

sambata trecuta dupa ce am fost la biserica la baptisti am avut in aceea noapte urmatorul vis: mam visat cu o colega care pastorea o turma de oi, era trista si imi zicea ca o lasat-o barbatu insarcinata iar apoi o parasit-o iar eu o consolam, apoi am vazut un cioban. Ce credeti ca inseamna? Va rog mult sa-mi spuneti ca nu stiu ce inseamna, va multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| PaunPaul a răspuns:

Bogatie, bucurie, castig
-- alba- prieten credincios
-- batandu-se - suferinta, necazuri
-- mai multe in grajd- sensibilitate sufleteasca
-- mai multe pascand- prosperitate
-- multe in turma- averea va spori
-- pascand- noroc
-- taind- saracie
-- trimise- mare castig
-- tunzand- nefericire
-- turma de oi grase- imbelsugare
-- turma rasfirata de- promisiuni de avere si casnicie buna
-- tusind- castig mare
-- vazand- semn bun
-- zbatandu-se in maracini- ingrijorare, afacerile pornesc greu.
FUNDA?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Unde esti tu, Freud...

| BurcaPetricaDanyel explică (pentru whatevernvm):

Nu inteleg, fi mai clar.

| T0T a răspuns:

Înseamnă că ești prea superstițios, un lucru care nu te va ajuta cu nimic în viață.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, probabil o simpatizezi pe acea colega.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Înțeleptul Solomon spunea că visele se nasc din pricina grijilor.

| Kolasin a răspuns:

Fata este una pe care o simpatisezi, iti este ca un fel de Dumnezeu ( cred, ca na... oile si... intelegi tu). Fostul ei sot reprezinta un personaj negativ ( duhh) care este un fost prieten al fetei care nu a pretuit-o ( cum trebuie sa faci cu iubita).
Iar ciobanul, exista doua posibilitati : ori e barbatu' care a lasat-o insarcinata; ori. ceva esential pe care tu ar trebui sa-l intelegi ( ceva important).

Sper ca te-am ajutat