| Umbra3 a întrebat:

Sal TPU deci stateam si ma gandeam daca exista extraterestri de ce nu ar exista si unicorni rozi pufosi?laughing)Glumesc da totusi serios cand va ganditi la univers uni zic ca el are sute de milioane de miliarde de octilioane si tot asa cu multe zerouri in coada de planete si stele iar altii zic ca e infinit, iar gandindute iti dai seama ca de fapt nu poti sa til inchipui pentru ca n-are un capat/sfarsit sa-ti imaginezi 8 ore galaxii, dimensiuni toate porcariile fara sfarsit! Deci intrebarea mea este ar putea exista unicorni pe alte planete...sau un copac vorbitor nu stiu de ce oare cand va ganditi la extraterestri voi probabil majoritatea credeti ca arata ca noi putin mai mari, mai verzi, mai nu stiu cum si nu credeti in altele? Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Afãrinツ a răspuns:

Tot ce e posibil. Dumnezeu le-a creat pe toate cu creativitate! Daca a postat aceste mituri cu zombi, unicorni, copaci vorbitori, s.a. Asa cum ai zis tu, Galaxia e mare! Dinozaurii au existat, iar stiinta a dovedit asta prin fosile, urme si multe altele, dar asta nu inseamna ca nu au existat si altele care nu au fost inca descoperite. Cine stie? E un mister!

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Interesanta intrebarea ta.s-ar putea sa mai existe si alte civilizatii, unele cu mult mai avansate, altele poate la nivelul epocii de piatra.Nimic nu e stabilit cu certitudine.Dar suntem in regula cat timp gandim si ne punem intrebari.