| emipenet a întrebat:

Salutare! Oare moartea poate sa fie infinita? Daca ne gandim mai bine, nu ar exista o limita la orice se intampla dupa moarte, nu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Moartea individului este încetarea, terminarea vieții. Ca să pui problema dacă poate sau nu să fie, ar trebui ca acest fenomen să evolueze în timp să se întâmple ceva cu el. Astfel întrebarea prost pusă nu are răspuns... orice se intampla dupa moarte. După, nu se mai întâmplă nimic, deci acest orice nu există.

| IceRope a răspuns:

Moartea este un fapt, nu o stare.

| Goete a răspuns (pentru IceRope):

Moartea este o stare.
Orice energie se Transforma.

| Robert160 a răspuns:

Moartea și viața sunt două procese interconectate. Sunt două lucruri într-o continuă schimbare și transformare