| AvalohAlyn a întrebat:

Se va descoperi oare vreodata/candva secretul nemuririi sau a tineretii fara batranete? Ce credeti? Sau oamenii vor ramane limitati si nedumeriti,ancorati in necunoastere, la principalele probleme si intrebari existentiale? Oare ce va fi in viitor? Cum va arata lumea/omenirea in viitor?

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Descoperirea nemuririi ar crea omenirii dificultati insurmontabile. Unde sa incapa si cum sa se intretina atatea generatii?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa se descopere un fel presupun.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Voi oamenii nu veti putea niciodata gasi secretul nemuririi.

| Aberdeen a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Deoarece tu ești Tezeu și nu te compari cu mediocritatea noastră, n-am uitat. smug

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Aberdeen):

Bineinteles! chiar daca esti doar un simplu om vad ca intelegi gandirea zeilor.

| VelaJohnny a răspuns:

Cat de reala e pentru tine Imparatia lui Dumnezeu? De ce crezi ca omul ar putea scapa de pedeapsa divina, aceea de a imbatrani si muri? Cand v-a domni peste pamant Imparatia, atunci nu va mai fi moarte si boala.

| CVane a răspuns (pentru VelaJohnny):

Sure,sure.

Peste 1000 de ani, de avans tehnologic si poate o sa gasim si raspunsul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns (pentru rebornfromfire):

Romani 6:23 „Căci plata păcatului este moartea"
Apoi, prin faptul ca au mancat din fructul interzis, consecinta era moartea? Deci nu am vorbit prostii.

| VelaJohnny a răspuns (pentru CVane):

Nu vor trece nici zeci de aniwinking

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns (pentru rebornfromfire):

Daca ai citi cu adevarat din ea, ai avea multe de invatat. Dar in fine, fiecare cu opinia lui.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se va gasi, probabil s a gasit deja... in viitorul apropiat totul va deveni asa cum am vazut prin filme