| Yohei a întrebat:

Sunt reale aceste ritualuri demonice? Daca m-as apuca sa desenez o pentagrama de ex si sa urmez pasii... s-ar intampla ceva? laughing

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ritualele reale, rezultatul incert. Și liturghia la biserică este de fapt magie albă. Așa că desenează.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi că exista cândva pe Facebook, un grup sau o pagină intitulată cam așa: Întâmplări interesante, paranormale...
Incearca să o gasesti, poate că mai e, acolo absolut toti cred in farmece, vrăji, demoni, strigoi, magie neagră/albă, vise, alieni, Feți-Frumoși, Yeti etc
Să nu cumva să-i contrazici că nu există, că îți dau un șut.
Întreabă-i pe ei. Sunt specialiști.hee hee

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, la fel de reale ca botezul, impartasania, si alte fantasmagorii crestine. Mai bine iei si asculti un Dimmu Borgir, Impaled Nazarene, Cradle of Filth, Old Man's Child, Satyricon, treburi de-astea. Cu putin noroc, o sa fie incluse si ceva "ritualuri" in clipuri/piese. Uite, punct de plecare foarte bun - https://archive.org/details/SATYRICON_Mother_North_uncensored_1996

| johnnny123 a răspuns:

"S-ar întâmpla ceva?"

Definește "ceva".

Dacă vei elibera vreun demon din iad? Nu. Pentru că nu există demoni și nu există iad iar "ritualurile satanice" nu au nici o putere.

Dacă vei începe să faci corelații false între evenimente neplăcute și faptul că ai făcut un "ritual satanic"? Posibil, dacă ai înclinații din astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu are ce sa se intample in mod normal doar ca in cazul in care tu crezi in asa ceva, creierul iti poate juca feste, si sa ti se para ca auzi zgomote sau lucruri de genul, pe care o sa le pui pe seama ritualului.

| Brizbriz a răspuns:

Da, o sa iasa Dragnea din pentagrama, urmata de Viorica Dancila si... nu mai scapi big grin

| oglindasultanului a răspuns:

Numai daca crezi in ele, orice se petrece in capul tau, daca nu le crezi pot fi si adevarate si sa nu le observi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

S-ar intampla ca la sfarsitul ritualului sa iti dai seama ca ti-ai pierdut timpul.

| SingleForOne a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, în principiu, deoarece nu ai inițiere, nici devotament. Dar, totuși, pe parcursul unui an sau mai mulți ani, vor apărea efecte în lanț pe care nu ți le poți explica. Totuși, poți să le explici prin relația de cauzalitate-efect a fenomenelor naturale și/sau umane, dar nu vei înțelege cu exactitate originea acestora.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu sunt reale. Nu se va intampla nimic.

| TheStrategist a răspuns:

Pentagrama nu simbolizeaza decât lumea ca o multime de elemente care formeaza un întreg unitar.

Răspuns utilizator avertizat