| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata o intamplare iesita din comun adica paranormala?!
P.S daca aveti de gand sa inventati nu stiu ce poveste v-as ruga sa nu comentati!

13 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Da. Mai nou mi se sparge in casa o oglinda, si nici nu m-am uitat macar in ea si eu sa pic de vina! Deci nu poate sa fie ca sunt prea urat laughing

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Daca va sparge o oglinda singura, inseamna ca va paste un mare necaz in casa!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Stiu… Mi s-a intamplat ceva in iarna, si in aprilie/mai(era soare afara si frumos) s-a spart… Apoi peste 1 an jumate, s-a imbolnavit tata, dar nu e ceva foarte grav sad, si nu cred ca a fost de la oglinda, a fost de la stres, etc. Cam tarziu, nu?
Eu nu cred in superstitii, dar unele se intampla…

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Imi pare rau si acum cum se simte tatal tau? Sper sa fie bine si sa-si revina in puteri in curand! Dar se mai intampla, este bine sa nu crezi in superstitii!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Tata se simte foarte bine, si-a revenit de mult! happy

| andreitmm a răspuns:

Da, am avut o data o premonitie,, eu, stand in masina, ascultand colinzi, seara, ningand afara, peste ceva timp plecasem din parcare si in apropriere in drum spre casa facand accident dar nu mi s-a intamplat nimic rau doar masina a derapat intr-o alta masina, s-a sifonat toata in față, eu am iesit teafar afara din masina. Si deci asa s-a si intamplat, cand am plecat in acea seara, dar nu stiam ca asta s-a intamplat inainte sa plec pe bune, am crezut pur si simplu ca adormisem in masina si am visat ce mi s-a intamplat in momentul ala, si dupa ce s-a intamplat mi-am dat seama ca de fapt am un Deja-vu. Nu e poveste iventata, e chiar foarte real.

| AdrianDanezu69 a răspuns:

Nu

| Magix123 a răspuns:

Da mi s-a intamplat odata sa vad o umbra dar acolo nu era nimeni, nu stiu daca era ceva real sau altceva, dar m-am speriat rau in ziua aceea

| untu a răspuns (pentru Magix123):

Unde ai vazut,, umbra" aceea?

| Magix123 a răspuns (pentru untu):

La marginea unei paduri

| Dumbi a răspuns (pentru Magix123):

La marginea unei paduri… Era soare afara, iar umbra a fost unui copac. Misterul a fost deslusit.

| Magix123 a răspuns (pentru Dumbi):

Era o umbra de om. si se misca dadea cu ceva in pamant si cand mam apropiat mai mult nu era nimic acolo.

| Dumbi a răspuns (pentru Magix123):

Uneori mintea iti joaca feste. Si eu am vazut "umbre" si aveam mereu impresia ca era cineva mereu in spatele meu, si in casa, dar nu era nimeni sau nimic. Si poate sa bata vantul, crengile se misca si ai impresia ca ai vazut pe cineva. Sunt multe moduri in care se explica ce ai vazut tu.