| snoppyamabil a întrebat:

Voi credeti intr-un univers paralel?

eu 1 da... explicatia mea e >simpla===cred ca fiecaruia vii s-a intamplat sa,, visati"un anumit moment, si apoi ziua/zilele urmatore sa vii se intample.

eu cred ca acele,, vise"nu exista, ci sunt amintiri din acel univers.

9 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Noi nu avem capacitatea să înțelegem exact cum stă treaba cu universul nostru, însă ne manifestam dorința să vorbim de un alt univers imaginar pe care ni-l dezvoltăm din lipsa cunoașterii propriului univers. Urmărește aceste filmulețe foarte interesante.

YouTube/patch? v=ZOr4JPhXOPc

YouTube/patch? v=Technologies

YouTube/patch? v=m3ITWH8r2KM

YouTube/patch? v=1oap8mwuOwI

YouTube/patch? v=o-IWNKYHzzo

YouTube/patch? v=Gigantizându

YouTube/patch? v=0xhVf4tK1GI

| AlxMro a răspuns:

O ipoteza in ceea ce priveste asa zisul 'deja-vu' este existenta unui univers paralel. Asadar explicatia este simpla, cand intr-un univers paralel faci acelasi lucru ca in "universul actual" apare senzatia deja-vu. Eu nu afirm aceasta ipoteza ci doar am "promovat-o" prin intermediul intrebarii tale.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Exista universe paralele, e dovedit dar de chestia cu visele nu stiu ce sa spun

| MititiCa a răspuns:

Nu stiu prea multe despre un univers paralel, si nu stiu daca exista sau nu, dar in legatura cu visele cred ca stiu un raspuns.
ceea ce ai descris u mai sus esti supranumit si senzatia "deja-vu", adica, ce este visul, de obicei, un vis tine in medie vreo 5 minute [desi noua ni se pare ca visam toata noaptealaughing], iar in acele 5 minute, ai mai multe scene, care uneori se leaga intre ele, alteori nu, si de multe ori nu suntem constienti de toate visele, si nu ni le amintim si de aceea apare senzatia de, deja-vu.
si un exemplu: am patit`o de nenumarate ori, sa merg intr-un anumit loc, in oras si sa am senzatia aceea ciudata ca am mai fost acolo, lucru care n`ar fi posibil avand in vedere ca merg prima data, sau senzatii cand merg la ceva petrecere, sau cand sunt la scoala. sunt o gramada, si le-am avut de atatea ori ca deja m`am obisnuit cu elehappy.
deci in concluzie: visele sunt doar iluzii, modul prin care "putem" avea tot ce ne dorimhappy. e bine sa visezi, dar nu e bine sa traiesti visandhappy.
numai bine:*

Răspuns utilizator avertizat
| Gabytzuu001 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie

| fathaabesstt a răspuns:

Mi s-a intamplat. am visat ceva, iar dupa 2 zile s-a intamplat ca in vis. e prima data in viata mea sa fie la fel visul cu realitatea

| adrian9416 a răspuns:

Si me s-a intamplat

| gyxy73 a răspuns:

Exista dar dupa moarte ceea ce ai tu poate fi un dar sau nu si eu vad si simt anumite chestii dar asta este tot. Tine de tine nu de altcineva, te uiti la filme care nu le antelegi scopul_SF ul indiferent cum l_ai privi tot fictiune e.Dar viseaza daca vrei nu te opreste nimrni.