| SaveTheNature a întrebat:

Voua nu va este CLAR inca? Dan Diaconescu va iesi presedinte.
Daca nu credeti ca va iesi presedinte va rog sa explicati de ce nu va iesi? si cine credeti ca va iesi? Bineinteles daca stiti politica.

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Presedinte de asociatie agricola sau de bloc?

| MMihai a răspuns:

Dan Diaconescu va iesi presedinte.== la asociația de bloc, dacă se va muta la bloc!
Daca nu credeti ca va iesi presedinte va rog sa explicati de ce nu va iesi?==că nu este idiot nimeni să voteze un Găgă președinte.
si cine credeti ca va iesi?==depinde cine va candida atunci!

| carpediem a răspuns:

Sa fiti sanatosi si tu si alesul tau.

| mgtow a răspuns:

Interesanta veste, am mai auzit zvonuri legate de Diaconescu dar ramane de vazut daca asa va fi sau nu. Mie nu imi pasa cine conduce tara, sa se puna si Guta daca vrea ca eu ma multumesc cu viata ca sofer pe tir pe care o voi duce si daca Dumnezeu ma iubeste sa imi puna in cale tot o soferita pe tir ma casatoresc cu ea si asa suntem 2 persoane pe un tir daca e cazul.

| shadovv a răspuns:

Stiu destula politica pentru a intelege ca nu are aproape nici o importanta cine e presedinte.

| MidnightLady a răspuns:

No, si ce tră' sa-mi fie asa clar? Ce mi-e unu', ce mi-e altu'?
Exista, insa, altceva ce nu mi-e clar. Vazui prin postarile tale ca momentan existi prin Anglia si mi-o venit o intrebare, asa: cam cati cetateni romani de varsta a treia intalnesti zilnic pe-acol' pe ulita ta de ai ajuns la concluzia ca 3D-ul asta va iesi presedinte datorita lor?

| SaveTheNature explică (pentru MidnightLady):

Uite ca vacantele mi le petrec in Romania (la tara la parintii sotiei). si in general in Romania.Desi as putea sa merg oriunde altundeva in lumea aleg tot Romania.
Si am canale tv romanesti.Mie mi-e foarte usor sa imi fac o idee despre electoratul votant.

| AlxMro a răspuns:

PeaceInHeaven, ai facut o statistica, o numarere a babelori si a mosilor la nivel national? Pentru a vedea cate voturi o sa aiba MR.Papagal DDD? iar daca il voteaza toti batranii, de unde sti ca tinerii care sunt mai multi nu voteaza pe Antonescu?

| SaveTheNature explică:

A am uitat sa spun-Nu sustin pe nimeni.Petru mine toti sunt smecheri.Inclusiv Dand Diaconescu. Insa spun ca el va iesi pentru ca asta au de gand cei ce vor merge la vothappy babele.

| Ecea a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu o sa iasa. Daca o sa aiba 10.000 voturi o sa fie mult.Hai sa fim seriosi,nu poti sa votezi un om care habar nu are politica,constitutie,etc.
La fel ca Becali, si pe el il iubeste lumea, insa la alegeri nu l-a votat mai nimeni.

| SaveTheNature explică (pentru Ecea):

Eu inteleg parerea ta referiotare la Diaconescu.Dar tu nu cred ca vei merge la vot(asa ma gandesc) si multi altii scarbiti de politica.
La vot vor merge babe si mosnegi.Care bineinteles il vor vota pe dan.

| Ecea a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca o sa am unde, eu o sa merg la vot.
Nu lipsesc niciodata de la vot cat timp am dreptul acesta.
Votul este ceva foarte important pentru cetatenii unei tari.
Nu m-am scarbit de politica si nici nu o sa ma scarbesc vre-odata.Viata mea depinde de ea si nu pot trece cu vederea.
Si crede-ma ca sunt si oameni in varsta cu capul pe umeri, care o sa mearga la vot si o sa voteze.Nici tineretul nu cred ca o sa stea acasa, exista multi tineri care le pasa de viata lor.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu o sa iasa, OTV are cam cea mai mica audienta, iar Diaconescu e un idiot.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

laughing) Daca ai sti intr-adevar atat de multa politica, ai stii ca nu e nicio diferenta intre candidati oricare ar fi ei.asa ca nu te mai agita degeaba pe aici

| vladmR a răspuns:

Ma doare la banana si de dan diaconescu si de babe. Romania e pe duca si cu diaconescu si fara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, tu ai ceva pe creier! Prima data impui agresiv o parere personala, apoi ceri explicatii de la ceilalti useri. Te intreb sincer, esti cumva bolnav psihic?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Ca sa se ofitce cei ca tinehappy Ca sa se oftice cei ca tine pot fi si bolnavi psihic, si amantul mamei tale si chiar donatorul materialului seminal din plin in cavitatea bucala a dumitalelaughing

| ÈριcĿ a răspuns:

Măi nu ştiu dacă o să iasă preşedinte dar eu ştiu sigur că nu îl votez.

| SimoDR a răspuns:

Nu, nu e clar. Si sa iti spun de ce. In tara asta, numarul celor ce urmaresc si alte canale de televiziune, in afara de OTV, este mai mare. Mai mare in general si decat al celor ce se uita la telenovele sau la "dezbateri publice". In tara asta mai sunt destui oameni care stiu cum ar trebui sa fie ca sa ne fie bine. Sper. Daca ma insel, in viitorul apropiat, populatia stabila va fi sub 15 milioane. Si de aici, procentul de 70% va fi cel al persoanelor peste 70 de ani.

| SaveTheNature explică (pentru SimoDR):

Babele si mosnegii merg la vot.
Cei care participa la sondaje nu participa si la vot
Sondajele trebuie facute la tara, si printre pensionari p[entru ca ei vor merge la vot.
Crede-ma.Satenii vor decide presedintele romaniei.Nu sondajele.
Si apropo cei 70% de care vorbesti sunt satenii, si mai ales batranii.Care il vor vota pe Diaconescu.Parerea mea

| Zozolika a răspuns:

Dan Diaconescu e un poponar o sa vezi majoritatea sunt obsedati de dan diaconescu da` mai multi sunt care gandesc si sunt constienti ca omu` asta e un dobitoc big grin

| SaveTheNature explică (pentru Zozolika):

Cei care stiu ca Diaconescu e un dobitoc nu vor merge la alegeri.
Iar cei care sunt obsedati vor merge.
Cei cu capul pe umeri nici nu vor merge la vot.
La vot vor merge babe si mosnegi care bineinteles vor vota pe Dan Diaconescu.Ei vor decide soarta tarii.Pentru ca ceilalti"cu capul pe umeri" vor lasa pe altii sa voteze in locul lorhappy