| SaveTheNature a întrebat:

Dan Diaconescu va iesi presedinte. Iata de ce.
Doar pensionarii merg la vot-sau aproape doar pensionarii.
Pe cine prefera babele? Pe Dan Diaconescu bineinteles.
Deci el va iesi presedinte.Asta estewinking

26 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca mai iese presedinte si "vrajitorul din oz"am plecat din tara fara nimic sigur in alta parte caci nu va putea fi mai nesigur ca aici.

| MMihai a răspuns:

Bănuiesc că Găgă Dan Diaconescu, nu va rămâne singurul candidat!
Între Băsescu și Dan Diaconescu ar fi dificilă alegerea, că aș avea de ales între 2 gunoaie, dar Băsescu nu mai poate candida!

Răspuns utilizator avertizat
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ma gandesc si eu sa-l votez laughing

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Mai bine înlocuiai "babele"cu "toţi care l-au votat şi pe Băsescu"!

| SaveTheNature explică (pentru misterioaѕa):

Sau asa. Eu as inlocui babele cu "toti care l-au votat pe iliescu"happy parerea meahappy

| misterioaѕa a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ce treabă are Iliescu cu ţara asta care acum este distrusă din cauza lui Băsescu?
Încă îl mai susţineţi pe acest "dictator"?

| SaveTheNature explică (pentru misterioaѕa):

Il urasc pe Basescu!
Urasc PSD-ul, si Pnl-UL!
Urasc USL-ul, Urasc toate conducerile care au fost pana acum!
(inclusiv pe cei ce le conduc acum)
Singurul pe care nu-l urasc este Victor Ciorbea!
Si daca ar fi sa fac un pariu acum cu ce se va intampla as spune astfel.
UNPR-ul si Partidul Poporului vor face o alianta, si vor veni la putere.As paria oricand oriunde.(fioe ca ne place fie ca nu)

| Lette a răspuns:

Nu ii tin partea lui Basescu, dar credeti ca mai putem salva ceva din tara asta? Deja e prea tarziu.Toti pleaca din tara iar elevii sunt invatati din scoala sa paraseasca Romania.Iliescu ne-a distrus tara, este clar.El i-a pensionat pe ''batrani'' de la varste fragede.Astfel incat pensiile batranilor sunt mai mari decat salariile.Mai pui si ca sunt mai multi pensionari. Unde o sa ajungem? Ar trebui sa iesim in strada.

| Lette a răspuns:

De acord.Considerati ca este mai bine cu regimurile politice nedemocratice?(ma refer in special la cele totalitare, anume comunismul)

| SaveTheNature explică (pentru Lette):

Intr-un final si capitalismul, a inceput sa distruga omenirea dar intr-un mod mai subtil dar mai Dureros. si nu doar la noi ci in toata lumea.
Un lucru e cert :
M-i se pare o prostie sa votezi orice partid care a fost pana acum la guvernamant(intiferent de ce conducator are acel partid)
M-i se pare o prostie sa repui in functie PSD-ul
M-i se pare o prostie sa pui in functie orice lider politic care s-a aliat cu PSD-ul (fie ca e el Crin Antonescu, sau altcineva)
Eu as vota cu Gadea sau Badea daca s-ar putea.Sau in fine decat Nastase, Basescu, sau Ponta (care sunt smecheri) mai bine Diaconescu care este prostut De ce? prefer sa ne conduca tara un prost decat un smecher.M-am saturat de smecheri, urasc smecherii!

| Lette a răspuns (pentru SaveTheNature):

Aha,inteleg obsesia ta pentru smecherilaughing)

| mircica23 a răspuns:

De aia nu o sa avem o tara cum trebuie si legi cum trebuie.ca stati acasa si nu votati si lasati babele cum ziceti voi sa voteze.si restul care se duc primesc 1 mil sa voteze pe nu stiu cine. daca voi va multumiti cu 1 mil intr-o zi ca sa aveti toata viata de suferit mare prostie.toti trebuie sa votam.si parerea mea este ca diaconescu ar face ceva.si de furat are destul de mare averea deja ca sa fure cu 4 maini cum au furat cei de pana acum. ducetiva la vot indiferent de varsta si numai fiti prosti degeaba ca de aia s-a dus tara. daca basescu a vazut ca i se permite sa fure "dc nu" din cauza lumii ca nu se duce la vot de aia iese cine nu trebuie.si faza cu diaconescu ca nu stie politica.e si mai bine asta pentru ca se gandeste ce le trebuie romanilor nu iti trebuie sa cunosti politica sa sa ajuti niste oameni.dar voi ce sa stiti. stati acasa si uitati-va la reclame cu proaste si siliconate.si fiti la moda cu pc-uri performante telefoane iphone si alte lucruri si traiti praf

| mircica23 a răspuns:

Ducetiva ba toti la vot ca asa isi permit astia sa va fure.vai de capu vostru.l-as vota si pe becalii daca candideaza.ne trebuie un om care sa ajute oamenii nu sa stie neaparat politica