| aLx_1393 a întrebat:

1.A scos fum sursa cand am pornit pc si pe urma l'am tras din priza...
2.Azi am cumparat o sursa identica cu cea veche care s-a ars
3.Cand pornesc pc nu se INTAMPLA ABSOLUT NIMIC! Nu porneste niciun ventilator... nici cel de la sursa nici cel de la procesor straight face

P.S. : Cand bag cablu de alimentare se aprinde pentru 1 secunda ledul de la slotul unde bagi firul de la net
Iar cand bag firul de net in acel slot se aprinde un led...
In concluzie pc'ul ia curent straight face

5 răspunsuri:
| aLx_1393 explică:

In concluzie... nu stiu de ce mai raspunzi daca nu stii straight face

| IulianP a răspuns:

Poate ca atunci cand s-a ars sursa veche, a "luat" cu ea si alte componente: placa de baza sau procesorul. Incearca cu alta placa de baza sau alt CPU.

PS: Probabil sursa era vreo pocnitoare; nu mai cumpara surse de 2 lei pentru ca atata fac; acestea nu au nici un fel de protectie, iar la fulgere/caderi de tensiuni/supratensiune acestea se "duc".

| spaghetty a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie
Sursa mi s-a cam stricat de la socuri(trebuia sa stau 5 min sa deschid pcu)si cand il deschideam in loc de 3. 00GHZ aveam 1. 5GHZ in orice caz de la socurile carea le-am avut de la priza mi s-a dus hard si sursa si placa video uitate si la restul componentelor tale

| pHe0Nix a răspuns:

Cumpara aceste surse de calilate
OCZ,Corsair,thermaltake, sirtec, seasonic etc SA NU IEI =KME, delux, si alte "CHINEZARII"pocnitoare

| MonsterCookiesOo a răspuns:

In concluzie... priza e stricata :]]