| BlacKGabriel a întrebat:

Salut, am o problema cu PC ul, inceec sa il aprind, se aprinde doar ledul verde pentru o secunda, se invart putin ventiltoru la procesor! si nu porneste! am incercat sa schimb rami si degeaba! am incercat sa-l pornesc fara hdd si tot degwaba! mai imi facea si inainte asa! scoteam cablul de la sursa si il onectam iar! si o lua! dar acum nu mai porneste deloc! a ma patit cineva asa?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-l la specialist. Poate fi si placa video si chiar placa de baza.

| BlacKGabriel explică (pentru stlucian):

M-am uitat la toti condensatoriii si nu sunt umflati deloc! am fost foarte atent! sursa am schimbat-o acum vreo 3 luni deci ar trebui sa fie in regula! am avut ceva probleme cu hdd in ultima perioada! sper ca nu a afectat placa de baza! avea multe delay si baduri cu nemiluita, pornea windowsul intro ora!

| stlucian a răspuns (pentru BlacKGabriel):

Hmm.Scoate pentru 1-3 minute bateria pentru BIOS.

| mihay198722 a răspuns:

Incearca sa schimbi pasta termoconductoare...

| BlacKGabriel explică:

Am scos bateria! i-am schimbat pasta termoconductoare! am verificat condensatori! am verificat rami! cred ca mi s-a dus de tot placa de baza! aveam inainte o surda si se scrusese un condensator! si mia ars hardul! cred ca tot atunci s-a dus si placa de baza! desi nu pare ca s-a umflat vreun condensator sau ceva! am scos placa din carcasa pentru ca am crezut ca face scurt pe undeva! Dar nu face! sad

| Zaiet_Ovidiu_1988 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la placa de baza, caci si eu am avut o problema asemanatoare, dar mie mi se dadea restart incontinu, du-te la un expert si iti va spune exact ce probleme are happy