| Wehrmacht a întrebat:

5 intrebari:

1.Pentru gaming ce ar fi cel mai bine? PS, Xbox sau PC? P

2. e rarbg sunt jocuri si pnt ps si xbox si pc. Daca le descarc in pc merge sa le transfer pe ps sau xbox?

3.Jocurile pnt PS/Xbox au cerinte la fel ca cele pnt PC?

4. Daca se strica? e scumpa inlocuirea pieselor PS, Xbox?

5. Ce ma preocupa cel mai mult...gameplay si grafica.Care le are mai bune?

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Ps'ul si xbox'ul nu sunt pentru gaming nu stiu ce intelegeti voi prin gaming.Un gamer e un om pasionat de grafica tehnologie si in special de jocuri care baga cati mai multi bani in pc nu numai in hardware ci si in accesori(mous, tastatura, casti...etc) pentru o experienta de neuitat.Da merge sa le joci pe ps sau xbox daca le tragi in pc.Jocurile de console nu au cerinte spre deosebire de cele pentru pc dar se poate observa de la o posta grafica unu joc de consola si grafica unui pc performant.Concluzia este urmatoarea daca nu ai cel putin 30-35 mil ca sa bagi intr-un pc ia-ti o consola multi o sa zica ca poti sa faci un pc bun si cu 15-20 mil nu e adevarat.Multi iua piesele la intamplare fara sa tina cont de frecvente blk tehnologii gen crossfire,sly, instant boost, crash free...etc,platforme,chipset(p67,g41,x58,ICH10R,z68)fiecare chipset are o alta intrebuintare(overclocking,viteza,performanta, durata), SSD(folosit in special pentru windows desii este putin cam"instabil" ssd'urile ofera windowsului un boot instant nu mai stai sa se incarce nimic nu tu aplicatii mess sau net)sau hdd(sunt folosite pentru stocarea datelor gen muzica jocuri filme sau poze dar viteza are un rol important mai ales daca esti genu de om care are multe filme si jocuri).Ma opresc aici ca nu are ses si asa multi o sa zica ca am numai"fluturi" in cap dar crede-ma ca stiu ce zic.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depindde de ce fel de persoana esti. Insa in general, consolele sunt mai ieftine decat un pc gaming. Insa pe pc, grafica este mai buna.

| FesCuDungi a răspuns:

1: pc 4:este scumpa inlocuirea 5: PC

| DarkXMihai a răspuns:

1. ps sau xbox 2. nu inteleg 3. jocurile pentru ps si/sau xbox nu au cerinte. 4 depinde ce se strica pentru ca unele piese nu le poti inlocui. 5. ps si xbox sunt asemanatoare in grafica si gameplay.

| DarkXMihai a răspuns:

@srsdani te contrazic la partea cu grafica joaca tu call of duty black ops pe ps 3 la 1080p si joacal pe pc sa vezi atuncea diferenta

| Skylar a răspuns:

1.PC
2.Da merge, dar mai trebuie sa dai bani sa modezi consolele, de exemplu daca un ps3 costa 350 ron o sa mai pui 100 de ron la modare ca sa iti mearga jocurile downloadate
3.PS si Xbox nu au cerinte ca la PC, dar asta nu inseamna ca un joc depe PS mere pe Xbox!
4.Da,foarte.
5.PC
Asa ca alege PC