| bulzz a întrebat:

A mai incercat cineva pe blogul/siteul sau cu google adsense, chiar e adevarat?
eu am citit pe cateva siteuri si am vazut ca sunt oameni care chiar siau primit lunar banii

Răspuns Câştigător
| greenmile00 a răspuns:

Primesti banii, nu e o problema asta. Trebuie doar sa ajungi la o limita de 70 euro, si ei ti-i trimit prin metoda de plata selctata. Problema e sa ii si faci laughing Chiar iti trebuie trafic pe blogul respectiv. Eu am facut un studiu, din care rezultase ca la aproximativ 250 de vizitatori unici, reusesti sa castigi pe undeva pe la 0.5 euro. Asa ca, daca ai un blog se merita cu adevarat doar daca ai un trafic undeva pe la 2000 de vizitatori unici pe zi. Pentru un blog mai mic din punct de vedere al vizitatorilor, ar fi ok sa il lasi fara adsense... pentru ca in felul asta poti atrage mai mult trafic.

5 răspunsuri:
| bulzz explică:

Pai cu ucoz.com nu merge?

| ionutmystic a răspuns:

Da, dar iti trebuie si blog real, cu domeniu propriu. Nu merge pe blogspot sau wordpress.

| greenmile00 a răspuns (pentru ionutmystic):

Pe blogspot merge chiar foarte bine. Pe wordpress intr-adevar nu merge, ca au ei politicile mai stricte.

| ionutmystic a răspuns (pentru greenmile00):

Greseala mea... ce-i drept am incercat doar pentru wordpress si am crezut ca e o regula generala.

| Teodorh a răspuns:

Oameni buni, eu ma chinui de 2 luni cu chestia cu adsense, dar am observat ca trebuie sa si platesti ca sa iti dea reclamele straight face...Nu se poate altfel decat cu plata?