| CataM88 a întrebat:

Aș vrea să îmi cumpăr o placa video, am procesor Intel(R) Core2 Duo Cpu E4500 2.20GHz și aș vrea să îmi spuneț ce placa video mi se potrivește. !

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

O placa video foarte buna este saphire radeon hd 5450 are 1gb si merge bine.Acum depinde pe ce ddr este slotul. Daca e pe ps express ddr3 si cred ca se potriveste si la ddr2 merge.Este buna la pret sub 200 lei.Bafta si funda!

| CataM88 explică (pentru Doctorfishadi):

Multumesc

| CataM88 explică (pentru Doctorfishadi):

Http://www.emag.ro/......E799TBBBM/ Dar asta nu s-ar potrivi?

| CataM88 explică (pentru Doctorfishadi):

Http://www.emag.ro/......E799TBBBM/ asta s-ar potrivi?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru CataM88):

Daca ai slot pc express ddr 2 da cred ca se potriveste!

| CataM88 explică (pentru Doctorfishadi):

Intel(R) 82945G Express Chipset Family ce slot are?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru CataM88):

Ca sa sflii ce slot ai desfaci capacup la pc si te uiti pe placa de baza, in dreptul slotului in care bagi placa video ar trebui sa scrie, daca scrie pc express se potriveste.Ca sa aflii ddr-ul scoti o memorie ram.Pe abtipildul lipit scrie ddr, ddr1, ddr2 sau ddr3. Daca scrie ddr2 sau ddr3 se potriveste placa video amd saphire care ti-am zis!

| CataM88 explică (pentru Doctorfishadi):

Multumesc

| Doctorfishadi a răspuns (pentru CataM88):

Cu placere!

9 răspunsuri:
| SorinLebron1981 a răspuns:

O placa video buna pentru acel procesor este asta http://bit.ly/IUuPBn