| timilian90 a întrebat:

am un laptop Acer Aspire 5100, vreau sa ii resetez parola de la bios ca am uitat-o. stie cineva cum se face asta? am inteles ca trebuie sa scot ceva de pe placa de baza dar nu stiu exact ce si cum! Dau Funda, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| djdani1 a răspuns:

Salut! Pe placa de baza este o baterie cat o moneda de 50 de bani.O scoti din lacasul acela si dupa stai un minut.O pui la loc si dupa se va reseta tot biosul.
Bafta!

| timilian90 explică (pentru djdani1):

Asta este valabil doar la pc -uri, se pare ca trebuie rescris biosul. multumesc pentru raspuns e totusi folositor pentru cei cu pc!