| Anonim9118 a întrebat:

Acest telefon Nokia 3310 e fake? https://www.olx.ro/d/oferta/telefoane-colectie-IDhUBSp.h tml pe spate nu scrie nimic de "Made in Finland Hungary Grece" etc nu scrie decât "MADE BY NOKIA"

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu ai un fetish legat de telefoane in general dupa intrebarile pe care le pui, cu toate astea nu le intelegi se pare!
Acel Nokia 3310 din poze nu este fake, se si vede ca a fost candva codat Orange, dupa sigla de jos
In schimb este intr-o stare precara nu a fost un telefon ingrijit!
Am avut acum cativa ani in colectia mea si Nokia 3310 modelul nou (cel din 2017) sunt ok ca si telefoane!

| Anonim9118 explică (pentru Simpatic):

Nu nu nu nu deci acel telefon Nokia trebuie să aibă o inscripție "Made in Finland Hungary Grece etc" pe când pe ăla nu scrie decât"MADE BY NOKIA"

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim9118):

Poate ai dreptate sau nu, stii ca acea chestie cu modelul si codul acela de bare se poate lipi si dezlipi, probabil a fost inlocuita.
nu stiu daca cineva ar vinde un fake cu 30 de lei happy
este posibil sa fie si cum zici tu insa!
cred ca edificator in acest caz este codul IMEI!

| Anonim9118 explică (pentru Simpatic):

Da este ceva "suspect" am mai văzut iPhone 13 pro max la 500 de lei sau S23 Ultra la 600 dar așa nu am mai văzut dar oricum e ceva... anormal adică pe restul telefoanelelor Nokia scrie unde is fabricate țara de origine nu scrie "Fabricat pentru Nokia"...

| Anonim9118 explică (pentru Anonim9118):

E la fel ca S3 urile fake copie semănai leit și la display la tot tot tot dar când le deschideai...