| QweRty777 a întrebat:

Acum cateva zie am luat un produs de pe eMAG si trebuie sa intru pe site-ul Sony ca sa iau garantia, am facut tot pana am ajuns la intrebarea asta:"Vă rugăm să introduceţi numărul VAIO sau numărul de model Tablet pentru a accesa documentaţia de garanţie" si nu stiu unde il gasesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gasesti acel numar pe factura care a venit cu tableta. Daca, din greseala, ai aruncat facutra suna la ei sa-ti trimita o copie si garantia.

| tpuuser999 a răspuns:

Can apar astfel de intrebari pe un site, de obicei au si un buton "Arata-mi cum", care explica unde se gaseste acel numar. Daca este vorba despre un laptop, numarul este pe spate (SN, Serial No., Model No.). Pentru tablete sau echipamente mai mici acesta poate fi sub capacul bateriei sau pe o foaie din pachetul original.