| Pandaaa a întrebat:

Acum o luna aproximativ aveam cateva probleme cu monitorul meu Samsung. Se deschidea, ramanea pornit 2 secunde, apoi se inchidea ecranul, desi butonul de power era albastru( monitorul era pornit). Si ca sa pot face ceva pe calculator, inchideam/deschideam monitorul la fiecare 2 secunde.
Pana la urma am fost cu el la service, s-au uitat la el, si mi-au spus ca are probleme cu invertorul trafo. Monitorul il dusesem in cutia originala, si cand l-am luat azi, era atasata de cutie invertorul scos de ei ( presupun). Si pe invertor scrie:

"TMS91429CT
•K 07TM17 B"

Am cautat pe internet invertoare de vanzare, am gasit cateva la rpet rezonabil 30/40 lei bucata, insa intampin alta problema. Nu reusesc sa desfac carcasa spate a monitorului. Am cautat si pe internet, si nu gasesc absolut nimic.
Vroiam sa fac o poza a placii din monitor, dar mi-e imposibil sa desfac carcasa. Nu este niciun surub pe el.
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

E pe cleme modelul ala.....trebuie sa folosesti o cartela de telefon sau un card ce nu-l mai folosesti uite un video ca sa-ti faci idee, el foloseste un cutit dar eu iti recomand cardul sau cartela

http://www.youtube.com/watch?v=Ul5LhuCT1y8

2 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Modelul exact de monitor?

| Pandaaa explică (pentru MihaiTT):

Samsung GH19LS

| MihaiTT a răspuns (pentru Pandaaa):

E pe cleme modelul ala.....trebuie sa folosesti o cartela de telefon sau un card ce nu-l mai folosesti uite un video ca sa-ti faci idee, el foloseste un cutit dar eu iti recomand cardul sau cartela

http://www.youtube.com/watch?v=Ul5LhuCT1y8