| oceanoflove a întrebat:

Acum un an am sters un cont gmail care nu imi mai trebuia. Am vrut sa verific un an mai tarziu daca vechea adresa a devenit valabila pentru un nou. La create account scria ca nu e disponibil. La login scria ca nu poate fi gasit.

Daca nu folosesc adresa de gmail o anumita perioada se sterge automat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Google nu refoloseste niciodata numele de mail sterse.

Cum ar fi sa o faca?

Cum ar fi ca eu sa am acelasi mail ca tine acum 3 ani?

Iti dai seama ce brese de securitate ar fi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E (foarte) probabil o politică a google de a REZERVA o astfel de adresă

| Catrice a răspuns:

Din moment ce ai dat ștergere, nu vad de ce te așteptai sa mai fie activ...

| oceanoflove explică (pentru Catrice):

Voiam sa verific daca adresa a fost preluata de altcineva. Nu aveam nicio intentie sa o "reactivez".

| gabicoo a răspuns:

Dupa 2 ani se serg automat adresele "inactive"!