| Robertooh a întrebat:

Ajutati-ma va rog.Deci intr-o zi umblam pe calculator si m-am gandit sa-mi schimb placa video si ramurile. Le-am schimbat dar imi apareau patratele mici pe ecran.Am pus din nou cealalta placa video si celelalte ramuri, dar la deschiderea PC-ului la incarcare unde trec linii la Windows XP acolo se bloca imaginea.Am scos ramurile am mai incercat eu pe acolo cate si mai cate dar tot asa facea, se bloca imaginea.Am instalat din nou windowsul si dupa formatarea driverelor urma sa instaleze windowsul la incarcare mergea nu se mai bloca imaginea s-a instalat si windowsul s-a restartat PC caci s-a instalat windowsul cu succesc dar la incarcare iarasi pe bloca imaginea.Va rog ajutati-ma, poate mai trebuia sa mai bag vreun fir in placa video dar nu cred nu stiu ajutati-ma va rog.Placa e simpla, nu are ventilator din ala care so raceasca una ATI Radeon.In el e intrat numai cablul ala in care trebuie sa intre cablul de la monitor si in rest nimica.Va rog ajutati-ma.

Thanks!

3 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Am inteles ca ai mai multe memorii de ram vechi...
Vezi daca sloturile sunt colorate diferit 2 cate 2 sau au toate aceiasi culoare. daca ai 2 memorii (alea vechi) le bagi in 2 sloturi de aceiasi culoare) sau se poate sa ai virusi sau un program care porneste foarte greu...

| Robertooh explică (pentru alecx4music):

Doar doua sloturi am.cel fel de virusi.ca am instalat windowsul din nou si degeaba dar la instalare sa deschis.deci asta e placa video de problema nu?

| IMC90 a răspuns:

Se cheama rami, ramuri are copacul laughing