| BlueScreen a întrebat:

Acum vreo 3 zile mi-am reinstalat windowsul. Am win. xp; placa video Intel si nu pot sa ma joc nici un joc adica fifa cs etc. Restul driverelor merg adica sonor etc. Va rog ajutati-ma. La Device Manager am cu semnul intrebarii Video Controller (VGA compatible) Va rog ajutati-maa

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Lasa-mi id-ul de mess la privat si te ajut!

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Poate nu ai instalat DirectX-ul (ala e un program care ajuta placa video sa faca unele chestii). Instaleaza DirectX 11 si trebuie sa iti mearga sau intri pe google si scrie download video driver for "seria de la placa ta de baza"(o gasesti intrand in Run scriind dxdiag si la mijlocul paginii ai system model in dreapta fiind seria de ex:gx723k) si descarci driverul de placa video pe langa directx-ul instalat sau...(de obicei )daca ai Windows 7 dai click dreapta pe executabilul de la joc apoi sus la meniuri ai compatibility(compatibilitate), bifezi run as administrator si dai click pe sistemul de operare selectat pentru ca programul sa ruleze si iti apare o lista cu mai multe versiuni de windows tu selectezi Windows 7 sau windows 95 si o sa-ti mearga.

| silvershark a răspuns:

Instaleaza driverul placii video de pe intel.com
Bafta!